PS4 hala alınır mı?

Arkadaşlar, merhaba.
PC alacak kadar ailemin ve benim maddi durumum olmadığı için PS4 almaya yöneldim.
Paranın %40'lık bir kısmını zaten hazırladığım için sorun olmayacağını düşünüyorum.
Daha önce 2 tane PS3 kullandım ve exclusive oyunlarına yeterince doyup sattım.

Birileri bana PS4 ile ilgili bilmem gerekenleri, daha doğrusu PS5 devrinde alınıp alınmayacağını, exclusive oyunların hala gelip gelmeyeceğini, ve Sony tarafından ne kadar daha destek görüp göremeyeceğini anlatabilir mi?

Bu arada arkadaşlarımdan şöyle bir söylenti duymuştum, PS5 2021'e ertelendi. Doğru mu?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sony son zamanlarda Türkiye'den indirim kaldırması gibi bir şeyler duydum. PS sahibi olmadığım için araştırmadım çok ama bence siz bi' araştırın.

Arkadaşlar, merhaba.
PC alacak kadar ailemin ve benim maddi durumum olmadığı için PS4 almaya yöneldim.
Paranın %40'lık bir kısmını zaten hazırladığım için sorun olmayacağını düşünüyorum.
Daha önce 2 tane PS3 kullandım ve exclusive oyunlarına yeterince doyup sattım.

Birileri bana PS4 ile ilgili bilmem gerekenleri, daha doğrusu PS5 devrinde alınıp alınmayacağını, exclusive oyunların hala gelip gelmeyeceğini, ve Sony tarafından ne kadar daha destek görüp göremeyeceğini anlatabilir mi?

Bu arada arkadaşlarımdan şöyle bir söylenti duymuştum, PS5 2021'e ertelendi. Doğru mu?
Teşekkürler.

PS5 2021'e ertelendi mi bir fikrim yok. PS4 bence alınır ikinci el olarak. Ama oyun fiyatları pahalı. İndirim bile olsa büyük bütçeli oyunlar 80-150 arasında falan oluyor indirimde. Ama isterseniz kardeşlik yapar, isterseniz kutulu oyun alıp bitince satar veya takaslarsınız. Bence hala alınır. Ben hayatımda hiç konsol kullanmamış birisiyim ve deli gibi açım konsollara.

Hayır ertelenme söz konusu değil en azından resmi açıklama yok. Bilgisayar ile kıyaslama konusuna gelirsek PS PLUS üyeliği almak zorundasın online olarak oynamak için ve aylık ücret ödemek zorundasın. PS4 daha ne kadar ömrü var sorusuna gelicek olursak, 2 yıl daha götürür alıcak kişiyi.

uzun zaman önce ps2 kullanıyordum zevk alarak oynuyordum oyunumu.
aldıktan 1 hafta sonra ps3 çıktı olan arkadaşlarımı kıskanıyordum ben de istedim alacaktık mutluydum ve aldım.
Aldım 1-2 hafta kadar oynadım delilercesine evime hırsız girdi çalındı. Sonra uzun bir zaman sonra bir daha ps3 aldım 1-2 hafta sonra ps4 çıktı. deliriyordum herkesin ps4 ü var ben hala ps3 teyim diye ama oynarken zevk de alıyordum sadece kıskançlıktan sonra onu da sattım ve uzun süre konsol almadım. 2018 gibi ps4 slim aldım. Bu neydi böyle inanılmaz hızlı teknolojisi harika ana menüsü mükemmel bir konsol işte aradığım oyunlara onun sayesinde kavuşabilecektim bilgisayarım vardı ama minecraft gibi az sistem isteyen oyundabile kasıyordu undertale de oynamak sıkmıştı artık her neyse aldım wwe2k18,injustice 2,dishonered 2,Pes 2017 maç oyunlarını sevmesemde babam ve amcam için almıştım 200tl ödemiştim ki oyunları normale göre uyguna almışım.
Store üzerinde yüklü indirimler görmeye başladım 300tllik oyunlar 45-50tlye düşüyordu şaşırtıcıydı bilgisayarda bu fiyatları göremiyordum herkes konsol oyunlarına pahalı diyordu ama bu yüklü indirimler kurtarıyordu. Hatta bilgisayardan daha ucuzdu oyunlar. Gta V gibi bir oyunu yüklü miktarda online parası, arabalar,uçaklar ile birlikte 50tl ye almıştım. İşin kısası sen bu saçma ama gerçek hikayeyi neden okuduğunu bilemiyorsun.
Ama biliyorsun ps4 almaya hala değer ps5 çıksa da değerdi. Oyunun grafik ayarlama derdi yok. Oyunum kasar mı acaba? diye düşünmüyorsun daha ne olsun ki? Yani elbette alabilirsin
Hayır ertelenme söz konusu değil en azından resmi açıklama yok. Bilgisayar ile kıyaslama konusuna gelirsek PS PLUS üyeliği almak zorundasın online olarak oynamak için ve aylık ücret ödemek zorundasın. PS4 daha ne kadar ömrü var sorusuna gelicek olursak, 2 yıl daha götürür alıcak kişiyi.
Ücretsiz oyunlarda online için para ödemiyorsun. Sadece paralı oyunlar için geçerli bu durum.

Bence hala alınabilir. Ps5 çıktı diye PS4 çöp olacak değil. Bir müddet daha ps4 kullanır, sonra Ps5'e geçersiniz. Siz geçene kadar ps5'e özel oyunlar da çoklaşmış olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı