PS4 için RPG oyun önerisi

RDR2 RPG sayılır bence ama diğerleri RPG değil.
Hocam, ona bakarsak her oyunda aşağı yukarı RPG öğeleri var. Benim RPG'den anladığım, diyalog seçenekleri, iyi/kötü arasında yaptığımız tercihler, bunların oyuna etkisi gibi öğelerin olup, olmaması. Yoksa karakter özelleştirme, giydirme, kuşatma RPG olmuyor...

Türler yıllar ilerledikçe hibrit hale geliyor, safkan RPG diyebileceğimiz oyunlar azaldı ama bu durum RDR 2 gibi açık dünya aksiyon/macera oyununu maalesef RPG yapmaya yetmiyor.

Hocam, ona bakarsak her oyunda aşağı yukarı RPG öğeleri var. Benim RPG'den anladığım, diyalog seçenekleri, iyi/kötü arasında yaptığımız tercihler, bunların oyuna etkisi gibi öğelerin olup, olmaması. Yoksa karakter özelleştirme, giydirme, kuşatma RPG olmuyor...

Türler yıllar ilerledikçe hibrit hale geliyor, safkan RPG diyebileceğimiz oyunlar azaldı ama bu durum RDR 2 gibi açık dünya aksiyon/macera oyununu maalesef RPG yapmaya yetmiyor.

RDR2’de gayet tercihler var ve bunların oyuna etkisi de var.

Bu yine de RDR 2'yi RPG oyunu yapmaz, bu açıdan bakınca her oyunda bir şekilde RPG elementleri var, oyun oynamanın zaten kendisi kendini gerçekleme işi. Ancak RDR 2 açık dünya aksiyon, macera oyunudur, RPG değil. Eğer RDR 2'ye RPG diyorsak Divinity Original Sin, Pillars of Eternity, Baldur's Gate, Planescape Torment gibi oyunlar nedir?

Hocam RPG görmesek inanmayız gene ben RDR2'yi 2 ay falan önce bitirdim RPG olan tek şey senin kendi kendine silahdaki uzmanlığın gelişiyor o seçim var diye RPG değil kendi karakterinin gelişmesi lazım Level falan atlaması lazım ben AC syndicete a RPC derimde RDR2'ye hayatta demem ama oynaman gereken bir oyun önerim ise the outur worlds veya artık aramıyosan (malum konuyu açalı 1 yıl geçti) No Man's Sky'da olabilir yalnız oyunu güncelleyip oyna aksi takdirde oyun 10 saatin ardından aşırı bayıyor.

Geri
Yukarı