PS4 kendi kendine kapanıyor ve sistem çöküyor

xvala10

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar benim sorunum bundan 4 ay önce başladı. Sistem çöktü ve tekrar kurmaya çaliştiğimda kuramadım kurulmuyordu. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucu sorun HDD'de olduğunu varsayarak HDD aldım ve değiştirdim. Aynı özelliklerde bir hardisk aldım fakat PS4'te takılı olan 2016 çıkışlıyken aldıgım 2011 miş. Taktım oh mis sorun yok sistemi kurdum FIFA'ya girdim oyunu oynarken 10, dakikada oyun tekrardan dondu ve sistem kendini kapatıp çöktü ama bu sefer sistemi tekrardan kurabildım. PS'ye ellediğim vakit bayağı sıcak olduğunu fark edebiliyorum. Isınma sorunu mu var yoksa HDD mi anlamadım. Var mı fikri olan? Yeni aldığım harddiskte oyunu oynarken sistem çöküyor ama tekrardan kurabılıyorum. Ne zaman oyun oynamaya kalksam çöküyor. Sistem ama kuruluyor tekrardan ilk kullandığım HDD'de sistem tekrardan kurulmuyordu. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı açıp temizlemeyi deneyebilirsiniz. Isınma konusunda büyük faydası olur. Sorun hakkında cevap verecek yetkinliğe sahip değilim ancak ısındığı için oyunlarda kapanıyor olabilir çok tozlandıysa içi. İyice basınçlı hava ve kulak çöpüyle temizlendikten sonra sorun devam ediyorsa teknik servis dışında bir çözüm bilemiyorum maalesef.

İyi günler arkadaşlar benim sorunum bundan 4 ay önce başladı. Sistem çöktü ve tekrar kurmaya çaliştiğimda kuramadım kurulmuyordu. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucu sorun HDD'de olduğunu varsayarak HDD aldım ve değiştirdim. Aynı özelliklerde bir hardisk aldım fakat PS4'te takılı olan 2016 çıkışlıyken aldıgım 2011 miş. Taktım oh mis sorun yok sistemi kurdum FIFA'ya girdim oyunu oynarken 10, dakikada oyun tekrardan dondu ve sistem kendini kapatıp çöktü ama bu sefer sistemi tekrardan kurabildım. Ps'ye ellediğim vakit bayağı sıcak olduğunu fark edebiliyorum. Isınma sorunu mu var yoksa HDD mi anlamadım. Var mı fikri olan? Yeni aldığım harddiskte oyunu oynarken sistem çöküyor ama tekrardan kurabılıyorum. Ne zaman oyun oynamaya kalksam çöküyor. Sistem ama kuruluyor tekrardan ilk kullandığım HDD'de sistem tekrardan kurulmuyordu. Ne yapmalıyım?

Hocam anakart ta da sorun olabilir yetkili Sony servisine gitmenizi oneririm yakininizda nerede yetkili servis oldugunu ogrenmek için PlayStation musteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

anladım hocam teşekkürler
Bugün cihaz tekrardan çöktü sistemi tekrardan kurdum. Oyuna gırmedım YouTube'da 1 saatten fazla takıldım sorun yoktu psyi restart attım sistem başlatılmadı ve tekrardan çöktü ve tekrar sistemi USB'den kurmamı istedi.
Hocam anakart ta da sorun olabilir yetkili Sony servisine gitmenizi oneririm yakininizda nerede yetkili servis oldugunu ogrenmek için PlayStation musteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
sistemi tekrardan kurdum. Oyuna gırmedım YouTube'da 1 saatten fazla takıldım sorun yoktu psyi restart attım sistem başlatılmadı ve tekrardan çöktü ve tekrar sistemi USB'den kurmamı istedi.

Ne sebeb olmuştur ya sorunu saplayamadım

Son düzenleme:
anladım hocam teşekkürler
Bugün cihaz tekrardan çöktü sistemi tekrardan kurdum. Oyuna gırmedım YouTube'da 1 saatten fazla takıldım sorun yoktu psyi restart attım sistem başlatılmadı ve tekrardan çöktü ve tekrar sistemi USB'den kurmamı istedi.

sistemi tekrardan kurdum. Oyuna gırmedım YouTube'da 1 saatten fazla takıldım sorun yoktu psyi restart attım sistem başlatılmadı ve tekrardan çöktü ve tekrar sistemi USB'den kurmamı istedi.

Ne sebeb olmuştur ya sorunu saplayamadım
Hocam aradan 1,5 sene geçmiş ama konuyu tekrar canlandırıyorum kusura bakmayın. Çok benzer bir sorun bende var ama bende rsod hatasına benzer ama ekran kırmızı olmuyor o an hangi renkler varsa öyle parçalanıyor ve kapanıyor (Fifa oynarken yeşil gibi). Ama ne zaman hata vereceği belli olmuyor bazen açıldıktan 5dk sonra bazen 5 saat sonra. Değişiyor yani servise götürdük dediler anakart işlemci problemi.

Acaba sorunu çözdünüz mü? Çözdüyseniz nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı