PS4 kırma işlemi nedir?

Bu PS4 kırma tam olarak ne oluyor?
Forum da görüyordum. Ama şey zannediyordum PS4'ü yere düşürmüş, kırılmış zannediyordum.😅
Yazılımsal açıklar ile CFW yapıp kopya oyun oynatma işlemidir basitçe.

Cihaza korsan yazılım atıyorsun oyunlar internetten ya da bu hizmeti yapan yerlerden 5-10-20TL gibi rakamlara oyun kurduruyorsun başta çok güzel gelsede cihazın internete bağlanmıyor bağlarsın da ban yeme şansın çok yüksek cihazın çöp oluyor bu durumda cihazını orijinale çevirmek istediğin zamanda ise diski biçimlendirip PS sitesinden yazılımını indirip cihazı formatlıyorsun.

Anladım, bir nevi PC deki korsan oyun oynamak gibi.
Dışarıda bunu yapan kisiler mi var yoksa internet ten mi kurup yapıyorlar?
Ps4 böyle içine edeceğine ps plus al oyna daha iyi? Bazen insanları anlayamıyorum.

İlk önce kırık PlayStation internete bağlanabiliyor. Jailbreak ve korsan oyun aynı şeyler değildir Jailbreak bir hak iken korsan yasal değildir. Kırık PlayStation ile internete bağlandığında PS uygulamalarını kullanamıyorsun bunun sebebi en son sürümün kırılmamış olması. Hâla 9.0 sürümü kırılabiliyor en son sürüm olarak. PS hizmetlerini kullanmak için en son sürümde olman gerekiyor. PS uygulamalarından kastım PS Store vb. Cihaz hiçbir şekilde ban yemiyor yedi diyelim cihaz çöp hâle gelmiyor sadece PSN hesabın banlanıyor ve ya cihazın tekrar PS hizmetlerine erişebilmesi engelleniyor.

Anladım, bir nevi PC'deki korsan oyun oynamak gibi.
Dışarıda bunu yapan kisiler mi var yoksa internetten mi kurup yapıyorlar?
PS4 böyle içine edeceğine PS Plus al oyna daha iyi? Bazen insanları anlayamıyorum.

Neredeyse PC'deki gibi oyunların kırılmasını beklemeden ücretsiz bir şekilde oynamak oyun dosyalarını açarak modlamak, bazı oyunlara Türkçe yama yapmak, PES 21'e Türkçe spiker modu gibi bir sürü artısı bulunuyor benim de sürümüm yetse 1 dakika durmam ama maalesef.

Cihaza korsan yazılım atıyorsun oyunlar internetten ya da bu hizmeti yapan yerlerden 5-10-20TL gibi rakamlara oyun kurduruyorsun başta çok güzel gelsede cihazın internete bağlanmıyor bağlarsın da ban yeme şansın çok yüksek cihazın çöp oluyor bu durumda cihazını orijinale çevirmek istediğin zamanda ise diski biçimlendirip PS sitesinden yazılımını indirip cihazı formatlıyorsun.

Peki diyelim ki sen bayağı bir offline oynadın oynadın oyunları bitirdin sallıyorum, sonra artık Online oyunlara geçmek istedin bir sıkıntı olmadan sıfırlayıp orijinale çevirebiliyor musun?

Edit: Biraz patlatır gibi oldum ama umarım cevap gelir :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı