PS4 Monitörde Çalışmıyor

tuncbarut

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Yaklaşık 3 yıldır PS4 cihazımı Samsung'un S24D300H modelli monitöründe kullanıyordum. Fakat bugün PS4'ü açtığımda ekrana görüntü gelmedi. Önce sorunun kabloda olduğunu düşündüm ve farklı bir HDMI kablosu kullandım ve sonuç değişmedi. Daha sonra sorunun monitörden kaynaklı olup olmadığını denemek için monitöre laptop bağladım ve görüntü geldi. Sorunun PS4'de olduğunu düşündüm ve götürüp önce televizyona sonra ev arkadaşımın monitörüne taktım ve gördüm ki bu cihazlarda da görüntü alabiliyorum. Yani anlayacağınız kablo da çalışıyor, monitör de, PS4 de.
Sorunu internete yazdığımda bu sorunu yaşayanları gördüm ve çözenlerin söylediği bir yöntem monitörün fişini çekip takmaktı fakat bu çözüm bende işe yaramadı. PS4'ü güvenli modda çalıştırınca da sorunu çözemedim.
Farklı bir çözüm yolu olan var mı? Nasıl oluyor monitörüm laptoptan görüntü alıyorda PS4'den almıyor?
(Bu arada PS4'ü açtığımda monitör HDMI girişinin kullanıldığını anlıyor ama ne ekrana görüntü geliyor ne de kulaklığa ses.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm fişleri çek, tekrar tak dene.
Dediğinizi denemiştim fakat tekrar denemeye karar verdim bu sefer monitöre ve PS4' e bağlı bütün kabloları çektim ve takarken fark ettim ki HDMI kablosunu hafif yukarı doğru ittirdiğimde görüntü geliyor ittirmeyi bıraktığımda ise görüntü siyah ekrana dönüşüyor. Biraz HDMI portu ile oynadım ve görüntü geliyor fakat kırmızı noktalar var şuan ekranda. Elimle doğru yeri bulduğumda görüntü net oluyor fakat o doğru yerde kabloyu tutamıyorum. Sorun HDMI portunda çıktı anlayacağınız. Cevaplarınız için teşekkürler. İstanbul'da (Anadolu) PS4'ün HDMI portunu değiştirebileceğim veya tamir ettirebilceğim bir yer biliyor musunuz? Ya da servise versem ne kadar ücret talep ederler ve sorunum kaç günde düzelir bilen var mı?

Eskiden sanırsam baya bi' asılmışsınız paso HDMI porta. Her neyse ki sorunu çözdüğümüz için mutlu olduk.

Herhangi bir elektronik dükkanına gittiğiniz zaman sorunu belirtip yaptırabilirsiniz. 30-50 TL civarı bir fiyat alırlar sizden. Merak etmeyin. Lakin, siz de yaptıracağınız yerde durun. Bu aralar elektronikçiyim deyip te hırsız olanlar çok fazla.

Eskiden sanırsam baya bi' asılmışsınız paso HDMI porta. Her neyse ki sorunu çözdüğümüz için mutlu olduk.

Herhangi bir elektronik dükkanına gittiğiniz zaman sorunu belirtip yaptırabilirsiniz. 30-50 TL civarı bir fiyat alırlar sizden. Merak etmeyin. Lakin, siz de yaptıracağınız yerde durun. Bu aralar elektronikçiyim deyip te hırsız olanlar çok fazla.
Herhalde biraz fazla güç uyguladım haklısınız. Yarın Kadıköy'de elektronikçilerin olduğu pasaja gideceğim orada hallolur umarım. Cevaplarınız için teşşekürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı