PS4 Özel Oyunu Days Gone PC İçin Duyuruldu

Bu oyunlarım PC’ye çıkma meselesi GOW’un 2012’den beri var olmasıyla ne alakası var. Microsoft’un Game Pass hamlesinden sonra Sony attı bu adımları. Üzerinden zaman geçmiş ve satış grafiği aşağıya inen oyunları bir de PC’ye çıkartıp orda satması özellikle God of War çıkmadan önce gayet mantıklı. Bu konuda sinyalleri oyunun geliştiricisi Santa Monica verdi zaten, ezbere çıkmayacak deyip geçmek anlamsız. Eninde sonunda çıkacak. 😀
Santa Monica değil, Kory Barlog verdi. Muhteşem bir oyun geliştiricisi ama dediği şeylerin tutmadığı da oldu.
Ayrıca çok yanlış düşünüyorsunuz. God of War PC'ye çıkarsa önlerindeki dönemde çok fazla satış kaybı yaşarlar. Uzun vadede kar elde edemezler, kısa vadede karlarını maksimize ederler.

Santa Monica değil, Kory Barlog verdi. Muhteşem bir oyun geliştiricisi ama dediği şeylerin tutmadığı da oldu.
Ayrıca çok yanlış düşünüyorsunuz. God of War PC'ye çıkarsa önlerindeki dönemde çok fazla satış kaybı yaşarlar. Uzun vadede kar elde edemezler, kısa vadede karlarını maksimize ederler.
Niye satış kaybı yaşasınlar. Bir oyunun çıkışından 2-3 sene sonra PC’ye geliyor diye. PS oyuncuları konsol almaktan mı vazgeçecek. Onlar için artık eskimiş bir oyun, yeni gelecek exclusive oyunları beklerken kimse GOW’un PC’ye çıkmasına bakmaz. Aksine Sony oyunlarını eski oyunlar da olsa PC’de oynayınca, yeni duyurulan oyunlara heves edip, PC oyuncularını konsola bile yöneltir. Ayrıca, o kadar ezbere konuşuyorsunuz ki, her firmanın stream oyun platformu var artık. Xcloud, PS NOW, Geforce, Stadia. PS Now Türkiye’de yok diye. Herşeyi buraya bazlı düşünmeyin. PS NOW pc’de de çalışıyor. 😀
Belki bir sonraki konsol nesli olmayacak bile ya da bu neslin ortalarında konsollarla stream servisleri beraber yürüyecek. Oyun kütüphanesine ne koyacağını sanıyorsunuz. Konsolda mı tutacak bütün oyunları.

@temmuzz şu an GoW Ragnarok için PS5 almış binlerce kişi var. GoW gelirse, PS alacak PC oyuncuları PS almaktan vazgeçebilir.
Stream platformunun konumuzla e alakası var? PS Now ölü bir stream sistemi, kullanım oranlarından belli oluyor.
PS Now PC'de çalışıyor çalışmasına da hiç sağlıklı değil, iyi sistem istiyor, tutmamasına sebep oldu zaten.

@temmuzz şu an GoW Ragnarok için PS5 almış binlerce kişi var. GoW gelirse, PS alacak PC oyuncuları PS almaktan vazgeçebilir.
Stream platformunun konumuzla e alakası var? PS Now ölü bir stream sistemi, kullanım oranlarından belli oluyor.
PS Now PC'de çalışıyor çalışmasına da hiç sağlıklı değil, iyi sistem istiyor, tutmamasına sebep oldu zaten.
Bilmiyor olabilirsiniz de niye uyduruyorsunuz onu anlamadım. PS Now’u nerede ne zaman denediniz? PS Now küresel bütün ülkelere yayılmadığı hâlde 2.5 milyon abonesi var. İyi sistem falan da istemiyor. 2GB RAM’li Windows 7 çalıştıran bir bilgisayar yeterli. Stream platformlarının tam da konuyla alakası var. Bu servislerin kütüphanesine ne koyacağını sanıyorsunuz, elbette ki eski AAA oyunlarını koyacak. Ya da Death Stranding’de olduğu gibi PC’ye port edecek. Eninde sonunda olacak şey bu. Satın alma kararlarıyla ilgili derin pazarlama analizleri mi okudunuz ki, varsa öyle bir makale paylaşın okuyalım. Niye vazgeçsin adam, Ubisoft birbirine benzeten Assasins Creed Odyssey Origin gibi oyunlar yaptı birini alan oynayan diğerinden vazgeçmedi aksine beğenilen bir seriye tutuldular. Aksine GOW oynayan PC oyuncusu PS sahibi olmak ister 5 oynamak için. Konsolcu zaten eskisini oynamıştır. Yenisini oynar konsolunda. Ben sırf god of war için konsol aldım oynadım bitirdim. Sattım. Şimdi yine aynısını yeni god of war için yapacağım. Bir öncekini oynamasam PC’ye çıkacağını duysam. Çıksa, alır oynar pc’de sonra da Ragnarok için gider PS5 alırım. God of War sonuç olarak bir stream servisinde ya da port edilerek pc’de yerini alacak.

Bilmiyor olabilirsiniz de niye uyduruyorsunuz onu anlamadım. PS Now’u nerede ne zaman denediniz? PS Now küresel bütün ülkelere yayılmadığı hâlde 2.5 milyon abonesi var. İyi sistem falan da istemiyor.
İyi sistem olayını RSPC ile karşılaştırdım, o konuda pardon. 2.5 milyon abone iyi bir değer değil,
diğer hizmetlere baktığımız zaman.
Death Stranding çok yanlış bir örnek. Çünkü %100 Sony yapımı değil. Kojima Productions'ın Sony'den aldığı finansal destek ile yapılmış bir oyun.
Ayrıca herkes sizin gibi düşünmüyor. Örnek: Bir PC oyuncusu GoW oynamak istiyor. Beklemeye de razı. Siz mutlaka gelecek diyorsunuz, adam da PS almıyor.

İyi sistem olayını RSPC ile karşılaştırdım, o konuda pardon. 2.5 milyon abone iyi bir değer değil,
diğer hizmetlere baktığımız zaman.
Death Stranding çok yanlış bir örnek. Çünkü %100 Sony yapımı değil. Kojima Productions'ın Sony'den aldığı finansal destek ile yapılmış bir oyun.
Ayrıca herkes sizin gibi düşünmüyor. Örnek: Bir PC oyuncusu GoW oynamak istiyor. Beklemeye de razı. Siz mutlaka gelecek diyorsunuz, adam da PS almıyor.
Okuduğunuzu anlamamışsınız. Dönün tekrar okuyun. Death Stranding gibi port edilme işleminden bahsediyorum. Ticari durumlarından değil. Ayrıca tutulmamasına sebep iyi sistem istemesi diye bir şey uyduruyorsunuz. İyi sistem istemiyor. Bu karıştırma karşılaştırma değil uydurma. 2.5 milyon neye göre iyi bir değer değil. Gamepass’in 18 milyon abonesi var farkında mısınız. Gamepass bütün dünyaya açık. Ps Now sadece 18 ülkede bunun var farkında mısınız?
2017’de çıkardığı Horizon Zero Down’u yeniden 200₺’ye satıyor adam yahu. Siz oyuncu beklentisinden ve almayacağından bir tarafın zarara uğrayacağı düşüncesindesiniz. Ticari şirketler bunlar hangi firma çıkarttığı oyunun üstünden üç sene geçince yeniden sıfır oyun gibi satma imkanını kaçırır. İyi sistem gerek ve 2.5 milyon çok bir rakam değil dediniz ben orda bittim zaten.

Okuduğunuzu anlamamışsınız. Dönün tekrar okuyun. Death Stranding gibi port edilme işleminden bahsediyorum. Ticari durumlarından değil. Ayrıca tutulmamasına sebep iyi sistem istemesi diye bir şey uyduruyorsunuz. İyi sistem istemiyor. Bu karıştırma karşılaştırma değil uydurma.
Uydurma değil. RSPC3 çok iyi bir sistem istiyor.

2.5 milyon neye göre iyi bir değer değil. Game Pass’in 18 milyon abonesi var farkında mısınız. Game Pass bütün dünyaya açık. PS Now sadece 18 ülkede bunun var farkında mısınız?
Uydurmasanız diyorum. Game Pass 45 ülkede var. Buyurun bakın sitesinden.

Horizon Zero Down PC’ye çıktığı ilk ay bir milyona yakın sattı. Konsolda toplam on milyon civarı satmıştı. Eski bir oyunu toplam satışının onda birini sadece ilk ay gerçekleştirmiş, o pastayı bırakır mı?
Uydurma değil. RSPC3 çok iyi bir sistem istiyor.

Uydurmasanız diyorum. Game Pass 45 ülkede var. Buyurun bakın sitesinden.
Dünyadaki ülke sayısını da bilmiyor değiliz merak etmeyin. Bu firmaların ticari olarak faaliyette bulunduğu yerleri göz önüne alırsanız, bütün dünya’nın bir metafor olduğunu anlardınız. Kamçatkayı da katacak değilim herhalde bütün dünya derken.
Daha da kötü işte PS Now’dan habersizmişsiniz RSPC3 ile karıştırıp kötü demeniz. Streaming dünyası geldi. Bu kadar idefix olmayın. Her oyun her yerde satılacak artık. İyi forumlar. Ben sizi etiketleyeceğim. Konu açıp geldiği ya da haberi çıktığında. Sevgiler. 😀

Son düzenleme:
Daha da kötü işte PS Now’dan habersizmişsiniz RSPC3 ile karıştırıp kötü demeniz. Streaming dünyası geldi. Bu kadar idefix olmayın. Her oyun her yerde satılacak artık. İyi forumlar. Ben sizi etiketleyeceğim. Konu açıp geldiği ya da haberi çıktığında. Sevgiler. 😀
Karıştırınca o olaydan habersiz olmuyoruz merak etmeyin. Yakında zamanda açtığım konular var.
Bkz. "GeForce Now'dan CP 2077 Fotoğrafları"
Streamingin ne olduğunu biliyorum, merak etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı