PS4 Pro yerine PS4 alınır mı?

Bu tamamen kendi tercihin. Ben de daha geçen hafta Standart PS4 satın aldım. Ben NBA 2K oyuncusuyum. PS4, NBA 2k15-16-17 hepsini 1080p 60 FPS'de çalıştırıyor. Bu da zaten en iyi kalite demek ki zaten televizyonum da 1080p. Sonuç olarak ben bu cihaza 1200TL versem de 1700TL versem de aynı performansı alıcağım için benim tercihin standart PS4'ten yana oldu. Sen de böyle düşünerek kendine göre karar vermelisin.

Güldüm, ama içim acıdı. Dünyadaki büyük yanlış anlaşılmalardan biridir bu. Konsollar alındığı gibi çalışmaya başlar ve eve geldiğinizde hiçbir sorun çıkartmayacak güzel makinelerdir. Eve geldiğinizde hemen koltuğa atlayıp, sadece kumandanın ortasındaki iri butona basarak başlattığınız bu fevkalade makineler hiç de ucuz değildir aslında. Bir de yüksek modelleri :) . Kısa keseyim. İkinci el ps4 aldık: en ucuzu 800tl. Şimdi oyun lazım: 10 oyun aldık hepsi 150 olsun. Oldu 2300. Arkadaşlarımızla oyun oynamak istiyoruz eee? Aaa, Playstation'ın yapımcıları başka bir platformda oynatmıyor. Kendi platformunda ise çok güzel kazıklıyorlar adamı. Yılda 200 lira olsun 500. 2800 Liraya bütün oyunları yüksek ayarlarda oynayacağın bir bilgisayar toplarsın bir de Steam saolsun, ülkemizin ekonomisine göre oyun fiyatlarını dramatik bir şekilde ucuz dağıtınca o oyunların üzerine indirimden oyun yığarsın. PS4 Pro'ya hiç girmeyelim bence ;) .

Bahsettiğiniz olay 1 yıl ve sonrasında gerçekleşiyor yalnız dikkatiniz çekersem. İkinci eli 1000lira altı olan ve uzun yıllar boyunca her oyunu oynatacağından emin olduğun bir konsol için veriyorsun, indirimler, Sony'nin (ayda 12Tl idi yanlış hatırlamıyorsam aylığı)bedavaya verdiği oyunları da saymak lazım. Ben şahsen 2bin lira ve üstü bütçesi olana Ps önermem, ama 2bin lira ve altı bütçeli birisi şu an Ps4'ün vediği performansa denk bir sistem topluyor çünkü oyunlar PC'ye Ps4'e çıktığı kadar optimize ve özel çıkmıyor. Oyunların pahalı olmasından bahsetmişsiniz, hangi AAA oyun PC'ye 59.99'dan geliyor The Witcher3'den başka? Pes gibi en çok satanlar 200'den aşağı düşmüyor uzun bir süre, GTA V halen daha 179 lira Steam'de Sale'ı kaçırdıysan(Özel siteleri saymazsak). Elinde bütün para yoksa, konsola özel oyunları oynamak istiyorsan konsollar oldukça mantıklı. Ayrıca, konsollar alındığı gibi çalışmaya başlayan ve eve geldiğinizde hiç bir sorun çıkartmayan makinelerdir.

Bakın arkadaşlar öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim. Benim istediğim beni 3-4 yıl götürmesi. Yani PS4'e 3-4 yıl boyunca bütün oyunlar çıkar mı? Yani Pro'ya çıkıp 4'e çıkmaz ise kötü olur. Öyle fazla grafik takıntım yok. Zaten şöyle bir videolara baktığımda aralarında grafik farkı da yok. 30 FPS kasmıyor ve bana yeter. Tek sorum var. PS4 2-3 yıl sonraki oyunlarda FPS sıkıntısı yaşar mı? @FurkanEmir41

PS4 sadece ikinci el 1000 TL altında yanında oyunla veya ekstra kolla veya 1 TB falan ise alınır. Sıfır alacak olan PRO almalı.

Geri
Yukarı