PS4 Pro'yu satıp sistem toplamak

Şu anda satıp yeni bir sistem toplamaya girişmeni önermem. Bence biraz daha para toplamaya devam et çünkü şu anda satsan elindeki parayla alacağın sistem bence seni çok fazla memnun etmez.

Onun haricinde PS5 çıkacak, herkes PS5'e yönelecek diye bir şey yok. Merak etmeyin Türkiye'deki çoğu kişi PS5'i alamayacak. İkinci el PS4 satışları canlı kalacaktır. Sonuçta 2-3 yıl yine gideri olan bir konsol PS4.

Bence 2.000 TL gibi bir meblağı kendin biriktirmeye çalış. Ondan sonra üstüne PS4'ü satıp bir PC toplayabilirsin. Tabii o zaman kur nasıl olur bilemiyorum. Onun haricinde PS4'ü kaç liraya satacaksın o da ayrı bir şey.

Şu an PS4'ü satarsanız toplayacağınız sistem sizi en fazla 4 sene götürür ki bu da PS4'ün kalan ömrü.

Yani pek mantıklı değil.

Arkadaşlar şimdi bende PS4 Pro var, Teknosa'dan garantili. 1 yıl geçmiştir ama çok fazla oynamadım. Maksimum 20 keredir. İçinde biraz oyun var ve ben bunu satıp beni idare edecek, genel oyunları oynayabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum monitör dahil. Sizce ne yapmalıyım?

3000TL'ye çoğu parçası sıfır olmak kaydıyla, ikinci el-sıfır karışık Ryzen 5 1500X+1050 TI-RX570 bir sistem diziliyor.

Üzerine ikinci el, 1080P 60-75Hz bir monitör ekledindiginde 3400-3500TL gibi bir fiyat ortaya çıkıyor.

Paranızı denklestirdikten sonra beni etiketlerseniz yardımcı olabilirim.

PS4 Pro'yu 3000-3200TL gibi satmaya çalışabilirsiniz. Elinizde 800 TL varsa. Toplam 3600-3800 TL civarı olacaktır.

3800 TL'ye ortalama bir sistem toplanabilir.

Bazı parçaları 2. el olabilir. Çünkü her şey dahil olacak galiba.

Bütçe 4100 TL olsa şöyle bir sistem olabilir. RX 550 bu fiyata alınmaz, ikinci elden RX 470 almanızı tavsiye ederim. 10100F'in çıkmasını bekleyip 10100F + H410M-K bir sistem kurmak daha mantıklı.

@Serendipity Uzay montaj ile kullanmanın sıkıntı çıkaracağını sanmam. Ayakkabı kutusuna montaj yapmayı düşünebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı