PS4 Reballing Sonrası Soğutma Tavsiyesi

ulas1232

Hectopat
Arkadaşlar 7 yıldır kullandığım PS4'üm geçenlerde mavi ışık arızası verdi bende servise gönderdim reballing yapacaklar yalnız PS4'ümün ısınmasını istemiyorum onun için şöyle bir soğutma cihazı buldum ne dersiniz?

Ürün fena değil.

Bu tür fan ürünleri pek işe yaramıyorlar haberiniz olsun. Termal bakımı yapıldıktan sonra PS4'ünüz bir daha ısınma yapmaz.

PS4'ün hava kanalları kapamayın, dar bir çekmecemsi tarzı yere koymayın.

Benim istediğim az da olsa PS4'ümü soğutabilmek yine lehimleme yapmadan ısınmadan.
PS4'ü yan pozisyonda kullanın diyorlar kullansam ısınır mı yani ürünü alsam ısı düşer mi genede?

Benim istediğim az da olsa PS4'ümü soğutabilmek yine lehimleme yapmadan ısınmadan.
PS4'ü yan pozisyonda kullanın diyorlar kullansam ısınır mı yani ürünü alsam ısı düşer mi genede?
Eğer hava verme/alma ızgaraları kapanmazsa ısınma yapmaz diye biliyorum.

O linkini attığın ürünün herhangi bir faydası yok bununla ilgili Youtube'da bir sürü video var. Takip ettiğim bir kanal vardı adam bozuk PS4 alıp satıyordu, bu bahsettiğim kanal bir videosunda bahsettiğiniz PS4 soğutma ürünlerini inceliyordu ve aynen şöyle diyordu "Kullanmasanız PS4 daha iyi soğutma yapıyor". Kullandığınız cihaz PS4'ün hangi modeli bilmiyorum ama Slim cihaz üzerinden örnek vereceğim, Slim cihazın sağ ve sol tarafında kanal bulunuyor yani buralardan içeri hava çekiyor bu kısımları sözde bir soğutucu ile engellemek ne kadar akıllıca siz düşünün. Eğer cihazınız bahsettiğiniz gibi ısındığı için bozulduysa bunun iki sebebi var; ilk aklıma gelen siz cihazınızı aynı uydu misali kapalı bir alana koydunuz ve bu yüzden ne içeri düzgün hava alabildi nede içinde ki sıcak havayı dışarı atabildi yada ikinci ve daha yüksek ihtimalle siz cihazınızı satın aldığınız ilk günden beri hiç bir zaman temizlemediniz ve bu yüzden bütün hava kanalları tıkandığı için cihaz ne içine hava çekebildi nede içinde ki sıcak havayı dışarı atabildi. Eğer cihazınız ısınmasın istiyorsanız ilk önce açık bir alana koyun, ikinci olarak altına 4 tane büyük şişe kapağı koyun ki yüksekte kalsın bu sayede cihazın sıcaklığı masadan kendine yansımaz tekrar ve son olarak düzenli olarak en azından yıldan yıla temizliğini yapın veya yaptırın. Yani benim şahsi görüşüm PS4 soğutucuları gerçekten gereksiz ve herhangi bir işe yaramıyor, bence paranızı çöpe atmayın cebinizde kalsın. Unutmadan Reball işlemi kalıcı değildir bilginiz olsun cihazın tekrar arızalanması hemende olabilir bir yıl sonrada belki de hiç olmayabilir de, bu tamamen ne kadar iyi işçilik yaptıklarına bağlı.

PS4 sıcaklığını kontrol etmekle kafayı bozanlar var :)(iyi anlamda);

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dilerseniz bu videolarda ki şeyleri parası karşılığında yapabilecek kişileri bulabilirsiniz, tercih tamamen sizin ama tekrar söylüyorum soğutucu almak parayı çöpe atmak olur bence benim şahsi görüşüm böyle.

Reballing işlemi umarım verimli olur. Genelde lehim kırılması tekrarlıyor o işlemden sonra. Soğutma için de ferah bir yerde çalışması yeterli olur. Zaten o işlem için söktüklerinde tozlardan arındırmaları gerekir ve macun yenilenir. O kadarını yaparlar diye düşünüyorum en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı