PS4 Slim kasma sorunu

Hacen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Geçen gün Assassin's Creed Odyssey aldım.
Oyunda dönerken bile belirgin bir kasma vardı. Veritabanını sıfırladım ve o sorun çözüldü. Fakat hala yoğun mekanlarda ve kalabalık yerlerde rahatsız edici bir şekilde kasıyor. Bunun çözümü var mıdır?

Merhabalar;
Geçen gün Assassin's Creed Odyssey aldım.
Oyunda dönerken bile belirgin bir kasma vardı. Veritabanını sıfırladım ve o sorun çözüldü. Fakat hala yoğun mekanlarda ve kalabalık yerlerde rahatsız edici bir şekilde kasıyor. Bunun çözümü var mıdır?
Slim olduğundan kaynaklanıyor olabilir.

Hocam cihazınız çok ses çıkarıyorsa ve çok ısınıyorsa eğer belki de tozlanmadan dolayı konsol tam performansını sergileyemeyebiliyor olabilir. Eğer cihazınıızı şimdiye dek hiç temizlemediyseniz temizleyip birde öyle denemenizi önerebilirim.

Cihazı temizledim ama ne kadar olmuştur bilemem. İçini açıp hava tuttum fanların tozlarını aldım bugün de üstünden sildim ettim yani genel olarak toz yok ses çıkarmıyor zaten ortamı serin tutunca ısınmıyor ama çözümünü bulamadım ve bu arada bu sadece Slimde olan bir sorun mu yoksa diğer cihazlarda da oluyor mu?

Slim olduğundan kaynaklanıyor olabilir.
FAT olsa olmayacak mıydı yani. Slim olmasıyla alakası yok, ısınmasını kontrol edebilirsin. Eğer 2-3 saat oynanıştan sonra kasıyorsa o zaman slim olduğundan kaynaklı denebilir. Ama yeni oynamaya başlamana rağmen fps problemi yaşıyorsan senin cihazınla ilgili bir problem vardır. Temizlemeyi dene.

Şuanda PS hala açık ve odyssey çalışıyor sabahtan beri böyle sesli çalışıyor ama sıcak değil şuan.

@Hacen sorun çözüldü mü? Bende PS4 Slim alacağım da böyle bir şey olmasından korkuyorum.
Öncelikle merhaba, fps sorunu olarak bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Yaygın olarak benim bildiğim fps drop olayı var. Slim kadar olmasa da ps4 proda da görülen bir durum. Kısaca bir örnek vereyim ben sana, ilk ps4 aldığımda until dawn vardı ve yeni çıkmıştı. Oyun aşırı kasıyordu, moralim bozulmuştu bir problem mi var falan diye düşündüm. Araştırdım oyun sinematikte bile 25 fps görüyor. Ps4 pro boostla bile 30-35 fps de oynanılan bir oyun until dawn. Demem o ki fps drop, kasma gibi denilen şeyler playstation ile alakalı değil oyundan da kaynaklanabiliyor. Umarım yardımcı olabilmiştir kendi bildiklerimi anlattım yanlışım varsa düzelten olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı