Çözüldü PS4 Slim termal macun değişimi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ardaoner

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben de bir PS4 Slim CUH-2116a modeli var. 6-7 yıllık ve ben daha önce hiç termal macun değişimi yapmadım. Yani oyunlarda çok ısınıyor ve fan sesi çıkarıyor. Termal macun olarak Arctic MX-4 alırım sanırım, internette onu gördüm sizce iyi mi ve kaç gram olmalı 4 gr mi, 8 gr mi, başka bir şey mi? Ek olarak işlemi yapmak için YouTube'da iyi bir video var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Biraz zorlu bir iş onu söyleyeyim. Daha önce laptop vesaire söküp toplamış birisi halleder ama ilk defa bir alet sökecekseniz iyi bir seçim olmaz, paramparça etmek gerekiyor çünkü :D Ben kendi Slim'imi 2-3 yıl önce söktüğümde bazı yerlerde zorlanmadım değil. Geri toplayamamaktan değil de, bazı parçaları biraz zorlamak, kanırtmak gerekiyor onlar biraz yoruyor. Ama şimdi söksem videosuz sökerim. Modelden modele videolarda 1-2 vida vs farklı olabiliyor onları halledersiniz, çok video yok piyasada. Temizlik + macun değişiminden sonra baya rahatlamıştı alet. 4Gr Mx-4 normal ev kullanıcısı için hayli hayli yeter Amazon'dan veya Teknobiyotik'ten alın. Attığınız linkte de Hepsiburada satıcısı satıyor, o da olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biraz zorlu bir iş onu söyleyeyim. Daha önce laptop vesaire söküp toplamış birisi halleder ama ilk defa bir alet sökecekseniz iyi bir seçim olmaz, paramparça etmek gerekiyor çünkü :D Ben kendi Slim'imi 2-3 yıl önce söktüğümde bazı yerlerde zorlanmadım değil. Geri toplayamamaktan değil de, bazı parçaları biraz zorlamak, kanırtmak gerekiyor onlar biraz yoruyor. Ama şimdi söksem videosuz sökerim. Modelden modele videolarda 1-2 vida vs farklı olabiliyor onları halledersiniz, çok video yok piyasada. Temizlik + macun değişiminden sonra baya rahatlamıştı alet. 4Gr Mx-4 normal ev kullanıcısı için hayli hayli yeter Amazon'dan veya Teknobiyotik'ten alın. Attığınız linkte de Hepsiburada satıcısı satıyor, o da olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Biraz zorlu bir iş onu söyleyeyim. Daha önce laptop vesaire söküp toplamış birisi halleder ama ilk defa bir alet sökecekseniz iyi bir seçim olmaz, paramparça etmek gerekiyor çünkü :D ben kendi Slim'imi 2-3 yıl önce söktüğümde bazı yerlerde zorlanmadım değil. Geri toplayamamaktan değil de, bazı parçaları biraz zorlamak, kanırtmak gerekiyor onlar biraz yoruyor. Ama şimdi söksem videosuz sökerim. Modelden modele videolarda 1-2 vida vs farklı olabiliyor onları halledersiniz, çok video yok piyasada. Temizlik + macun değişiminden sonra bayağı rahatlamıştı alet. 4gr MX-4 normal ev kullanıcısı için hayli hayli yeter Amazon'dan veya Teknobiyotik'ten alın. Attığınız linkte de Hepsiburada satıcısı satıyor, o da olur.

Teşekkürler. Teknnobiyotik de baktım, 2 tane buldum. Ultra olanı alırsak ekstra bir fark olur mu, gerek var mı? Yoksa normal 4gr alsamda olur mu?
IMG_0143.png

Son düzenleme:
Teşekkürler. Teknnobiyotik de baktım, 2 tane buldum. Ultra olanı alırsak ekstra bir fark olur mu, gerek var mı? Yoksa normal 4gr alsamda olur mu?Eki Görüntüle 2133815
Mx6 kıvam olarak daha iyi. Mxr genelde laptoplara önerilmiyor çünkü kıvamı biraz daha cıvık olduğundan pump out yapıp işlevini yitirebiliyor zamanla. Mx6 daha yoğun olduğundan bu sorun yok. Derece olaraksa 1-2 derece daha iyi denebilir Mx6'ya.

Geri
Yukarı