PS4 Termal macun Değişimi Deneyimleri

Kardeşim konuyu biraz canlandıracağım ama umarım cevap verirsin. Bende playstation 4 pro cuh-7016b modeli var ikinci el temiz olarak satın aldım yalnız bu modeller epey ses çıkarıyor muş alınca fark ettim pek de araştırmadım çünkü playstation 4 lerin bu kadar modele ayrıldığını bilmiyordum.
Neyse direk soruma gelmek istiyorum ben bu cihaza Zalman SM-STG2 Termal macun uyguladım %10 luk bir iyileşme oldu ama bu beni tatmin etmedi. Bende sizin yorumunuzda bahsettiğiniz MX4 termal macununu sipariş verdim ve N11 üzerinden bir çok kişinin olumlu yorum yazdığı Termal Pad sipariş verdim araştırdığım kadarı ile termal pad de bu işte çok olumlu rol oynuyormuş siz bu pad değiştirme işini hiç yaptınız mı deneyiminiz var mı sonuç ne aldınız acaba yaptıysanız ? Kusura bakmayın soruyu baya yayarak uzattım biraz :)
Kardeşim konuyu biraz canlandıracağım ama umarım cevap verirsin. Bende playstation 4 pro cuh-7016b modeli var ikinci el temiz olarak satın aldım yalnız bu modeller epey ses çıkarıyor muş alınca fark ettim pek de araştırmadım çünkü playstation 4 lerin bu kadar modele ayrıldığını bilmiyordum.
Neyse direk soruma gelmek istiyorum ben bu cihaza Zalman SM-STG2 Termal macun uyguladım %10 luk bir iyileşme oldu ama bu beni tatmin etmedi. Bende sizin yorumunuzda bahsettiğiniz MX4 termal macununu sipariş verdim ve N11 üzerinden bir çok kişinin olumlu yorum yazdığı Termal Pad sipariş verdim araştırdığım kadarı ile termal pad de bu işte çok olumlu rol oynuyormuş siz bu pad değiştirme işini hiç yaptınız mı deneyiminiz var mı sonuç ne aldınız acaba yaptıysanız ? Kusura bakmayın soruyu baya yayarak uzattım biraz :)

Merhabalar ben bu aralar termal pad almak istiyorum fakat bir türlü bulamadım ramlare süreceğim yani 8 adet lazım slim modelini kullanıyorum sizin kullandığınız termal pad modeli nedir? Cevap verirseniz çok mutlu olurum. :)
Hocam fanınızı temizleyin daha sonra Noctua gibi bir termal macun ile işlemcinin üzerine yayın fanı söküp kesinlikle gress yağı ile yağlayın yağ sürtünmeyi ve sesi azaltır ben bisiklete dahi sürüyorum 1 yıl öyle gidiyor.
hocam şu aldığım ürün olurmu cevaplarsanız memnum olurum https://www.hepsiburada.com/difix-genel-amacli-gres-yagi-50-ml-p-HBV0000138CTE?magaza=melek yapi

Son düzenleme:
Merhabalar ben bu aralar termal pad almak istiyorum fakat bir türlü bulamadım ramlare süreceğim yani 8 adet lazım Slim modelini kullanıyorum sizin kullandığınız termal pad modeli nedir? Cevap verirseniz çok mutlu olurum. :)

Hocam şu aldığım ürün olur mu cevaplarsanız memnum olurum https://www.hepsiburada.com/difix-genel-amacli-gres-yagi-50-ml-p-HBV0000138CTE?magaza=melek yapi

Kullanabilirsiniz. Kusura bakmayın bu arada okul sebebi ile cevaplayamıyorum.

Arkadaşlar ben sorunu tamamen çözdüm uçak motoru fan sesinden müzdarip arkadaşlar için kısaca ifade edeceğim. Ps4 Pro cuh 7016b modelini ilk söktüğümde termal padleri biraz büyük kesmiştim anakartı söktüğünüzde radyatör ızgaralarının arka tarafında 6 tane metal ayak var bunların ucu anakartın üzerindeki 6 tane chip e değiyior ve ısıyı iletiyor ben padleri metal ayaklara büyük olarak kesip yapıştırmışım. Kapatınca ayaklar görünmediği için padler büyük gelmiş ve chiplerin üzerine oturmamış bu yüzden fan sesini kesmekte 1. yapışımda %40 başarılı olmuştum.

Termal macunu sürüp kapatınca padlerden 1 tanesi bile chip'e temas etmese ısı 70 dereceyi gördüğünde fanlar şahlanıyor yani dikkat etmeniz gereken 2 şey var cpu soğutucu bloğunun uygun şekilde termal macunla güzel temas etmesi + chipler üzerindeki padlerin tam chip boyutunda kesilerek chipin üzerine yapıştırılması ve üsteki plak ve soğutucu metal ayaklara temasının %100 sağlanması gerekiyor.

Termal Pad uygulama

Cpu termal macun uygulamasında ise eski macunu temizledikten sonra dikdörtgen şekilde soğutma metaline sahip işlemcinin üzerine sıva çeker gibi yüzüye komple macunlayın peşine ise dikgörgen soğutucu plağın tam ortasından uzunlamasına bir çizgi şeklinde termal macun şeridi çekin soğutucu blog üzerine gelip sıkıştıgında temas %100 sağlanacak ses probleminiz çözülecektir.

Ben elimde Zalman ZM-STG2 olduğundan dolayı MX4 2019 edition termal macun almadım. zalman ilede başarılı sonuç aldım şuan God of war sisli haritada en kasan yerlerde 30 desiber i geçmeyen bir fan sesi var gerçekten ses duyulmuyor. MX4 macun ile tahminimce 5 desiber daha ses azalabilir.

ps4 pro sökmek için gereken araçların linklerini aşağıda belirtiyorum

Aşağıdaki linkte bir arkadaşımız detaylı söküm videosu çekmiş

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bu videoyu izleyerek yapmıştım kendisine çok teşekkür ederim. videodaki tek sorun arkadaş padleri 6 metal ayağa yapıştırarak yapıyordu bende o şekil yaptım şanssızlığıma chipin üzerine denk gelmedi ve sesi ilk denememde kesemedim siz padleri direk chiplerin üzerine yapışacak şekilde ve tam chip boyutunda yerleştirin işiniz görülecektir. Umarım bu makale birilerinin işine yarar saygılar...

ürünü amozondan sipariş verebilirsiniz.

Hocam merhaba konun üzerinden bayağı bir geçmiş rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Ben kış zamanı termal bakım yaptım ps4 slim cihazıma toplarken o gösterdiğiniz chipsetlerden birinin termal padinin eksik olduğunu fark ettim. O zamandan beri kolların bağlantısında sorun yaşıyorum son zamanlarda bayağı arttı bu sebepten olabilir mi eğer bilginiz varsa bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geri
Yukarı