PS4 sürüm düşürme yapılabilir mi?

Birtane PlayStation Bayiisine FIFA CD si almak için gitmiştim adama özellikle sormuştum abi bu cihazlarda sürüm düşürme gibi bir şansımız varmı diye adamda "Ah keşke olsa ve abicim" demişti.Yani kırmak için tek yol beklemek ve güncelleme yapmamak.Eger yazılım çıkana kadar internetsiz kullanabilirsiniz

Bir tane PlayStation bayiisine FIFA CD'si almak için gitmiştim adama özellikle sormuştum abi bu cihazlarda sürüm düşürme gibi bir şansımız var mı diye adamda "ah keşke olsa ve abicim" demişti. Yani kırmak için tek yol beklemek ve güncelleme yapmamak. Eger yazılım çıkana kadar internetsiz kullanabilirsiniz.

Hocam konuyu açtığımda yanlış hatırlamıyorsam 7.55 sürümündeydim ve 1 yıl bekledikten sonra dayanamayıp 9.0'a güncellemiştim ve 7.55 kırılmıştı.9.0 da yaklaşık 1 yıl PS4 rafta bekledi.9.0 kırılınca kullanmaya başladım ve hala kırık kullanıyorum bayağı sabretmek gerekiyor.

Hocam sabretmek gerekiyor ama bu sabır kaç ay ve kaç yıl surcek internetsiz oynamayla beraber.Ben Şuan halen güncelleme yapmasaydim 1 yıldır halen internetsiz boşuna beklemiş olacaktım daha 10.00 içinde yazılım çıkmadı çünkü bundan 1 yıl öncesi 10.00 sürümündeydim beklemeye kalksam internet olmadan oynamam lazım ama bu bir yıl boyunca imkansız bişey ben cihazı aldığımda 9.03 tü galiba üzerindeki beyaz etikette öyle yazıyordu

ps4 firmware revert işlemiyle ilgili ufak bir dip not belirtmem gerek çünkü birçok kişi bu yapılan işlemi downgrade (sürüm düşürme) olarak biliyor fakat bu çok büyük bir yanlış bu işlem anakart üzerindeki çipsetteki ikinci yedek ps4 sürümünü tekrar aktif hale getirmek için kullanılır mesela ps4 sürümünüz 9.00 ama siz 11.02 ye güncellediniz 9.00 geri dönebilirsiniz fakat 9.00 sürümünden 9.60 sonra 11.02 sürümüne geçiş yaptınız bu işlemi uygularsanız sisteminiz 9.60 sürümüne geri dönecektir anakarttaki çipset sadece son iki sürümü aktif ve deaktif olarak yedek alır

Geri
Yukarı