PS4 vs Xbox Series S

• Konuyu başlatan Far02
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 358
Hocam Pro 4K'da Series S 1440 P'de oynatıyor.

Bu nasıl bir mantık. Diğeri eski nesil, diğer yeni nesil bir konsol aynı kulvarda değiller.

Artık yeni nesil oyunların çoğu artık PS4'te çıkmıyor. Bir tek artısı özel oyunları ama özel oyunları bittiğinde ne oynayacaksın.

Bu nasıl bir mantık. Diğeri eski nesil, diğer yeni nesil bir konsol aynı kulvarda değiller.

Artık yeni nesil oyunların çoğu artık PS4'te çıkmıyor. Bir tek artısı özel oyunları ama özel oyunları bittiğinde ne oynayacaksın.

Hocam ben sadece özellik olarak dedim. Ben zaten Xbox'cıyım bitık yanlış yönden anlattım.

He bir de PS iyi indirim yapıyor o yüzden de dedim.

Hocam Pro 4K'da Series S 1440 P'de oynatıyor.
Bu mantıkla bakmamak lazım evet 4K oynatıyor diye iddia ediliyor ve konsol 4K oynatacağını iddia ederek çıktı fakat önemli soru oynatıyor mu? Hayır. AAA dediğimiz yüksek bütçeli sistem zorlayan oyunları ortalama 1440p çözünürlükte oynatıyor hatta 1200p civarına düştüğü oyunlar bile var. Hem Series S hem de PS4 Pro için özel optimize oyunlara bakarsak zaten Series S hem çözünürlük hem de grafik anlamında PS4 Pro'dan daha iyi.

Şunun altını çizmek istiyorum bir oyun konsolunu sattıran en önemli etken içerisinde bulunan oyunlardır eğer konu sahibinin oynamak istediği oyunlar Xbox'ta yoksa pek anlam ifade etmez. Sony özel oyunları gayet yeterli sayıdadır ayda 2-3 oyun bitiren birini sadece Sony oyunları oynasa bile rahatlıkla 1,5-2 sene götürür sonra parası da birikmiş olur PS5 geçer. Eğer konu sahibi iki konsolda da olan 3. parti oyunları oynamak istiyorsa Series S almalı bu oyunlar daha iyi performans ile çalışır ve daha uzun süre çıkar.

Bu mantıkla bakmamak lazım evet 4K oynatıyor diye iddia ediliyor ve konsol 4K oynatacağını iddia ederek çıktı fakat önemli soru oynatıyor mu? Hayır. AAA dediğimiz yüksek bütçeli sistem zorlayan oyunları ortalama 1440p çözünürlükte oynatıyor hatta 1200p civarına düştüğü oyunlar bile var. Hem Series S hem de PS4 Pro için özel optimize oyunlara bakarsak zaten Series S hem çözünürlük hem de grafik anlamında PS4 Pro'dan daha iyi.

Şunun altını çizmek istiyorum bir oyun konsolunu sattıran en önemli etken içerisinde bulunan oyunlardır eğer konu sahibinin oynamak istediği oyunlar Xbox'ta yoksa pek anlam ifade etmez. Sony özel oyunları gayet yeterli sayıdadır ayda 2-3 oyun bitiren birini sadece Sony oyunları oynasa bile rahatlıkla 1, 5-2 sene götürür sonra parası da birikmiş olur PS5 geçer. Eğer konu sahibi iki konsolda da olan 3. parti oyunları oynamak istiyorsa Series S almalı bu oyunlar daha iyi performans ile çalışır ve daha uzun süre çıkar.

Haklısınız hocam bir şey diyemiyorum. Aslında PlayStation'un optimizasyonı daha iyi olduğu için demiştim ama Xbox SS çok minnak, güçlü, güzel görünümlü bir konsol.

Geri
Yukarı