PS4'ten yeni nesile ne zaman geçilmeli?

PS4 aldım iyi güzel oynuyorum ama Exclusive'leri hiç bitirmedim. Yeni nesile exclusive oyunları bitirince mi geçmeliyim?

TLOU 2
Uncharted.
God of War.
Oynamadan geçilmez.

Bence oyun desteklerinin yavaş yavaş kesilmeye başladığı bir zaman geç. Hem o zamanlar yeni nesilde daha fazla oyun çıkar hem de problemler çözülür.

Fakat bir de ekonomik tarafı var. Gelecek senelerde fiyatların ne olacağını bilemiyoruz eğer para konusunda sorun yoksa hemen geçebilirsin hem Ps4 ile Exclusive oyunlar oynarsın hem de yeni konsollar ile güzel oyunlar deneyim edersin.

Özel oyunları bitirdikten sonra hemen PS5'e geçebilirsin. Maddi durumun yeterliyse bunda hiçbir sakınca yok.
PS 4 çok yaşlı bir konsol oldu artık maalesef, bir 3 sene daha beklemek bence çok saçma.
PS 5 ömrünü yarılamış olacak o zamana kadar.

Bence oyun desteklerinin yavaş yavaş kesilmeye başladığı bir zaman geç. Hem o zamanlar yeni nesilde daha fazla oyun çıkar hem de problemler çözülür.

Fakat bir de ekonomik tarafı var. Gelecek senelerde fiyatların ne olacağını bilemiyoruz eğer para konusunda sorun yoksa hemen geçebilirsin hem Ps4 ile Exclusive oyunlar oynarsın hem de yeni konsollar ile güzel oyunlar deneyim edersin.
Herhalde 2.el alırım 2-3 sene sonra yani destek kesilince.
Özel oyunları bitirdikten sonra hemen PS5'e geçebilirsin. Maddi durumun yeterliyse bunda hiçbir sakınca yok.
PS 4 çok yaşlı bir konsol oldu artık maalesef, bir 3 sene daha beklemek bence çok saçma.
PS 5 ömrünü yarılamış olacak o zamana kadar.

Bence asıl o zamanlar oturacak kasaların sorunsuz oluşu hem belki Slim falan çıkar çok kötü bu tasarımı PS5 konsolunun.

PS3->PS4 geçişi gibi olmadığı için PS5 geçiş için beklemeye gerek yok çünkü oyun sıkıntısı yok.

PS3->PS4 geçişinde geriye dönük uyumluluk olmadığı için ilk çıktığı zaman direkt oyunsuz bir konsol alınmış olunuyordu.
Ben tam olarak cihazların sorunsuz hale gelmesini beklemeliyim o zaman. Slim modeli çıkar umarım çünkü şimdi olan model fazla büyük.

Geri
Yukarı