PS5 1080p problem yaratır mı?

hasandemirci0

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda PS5 alacağım size 2 tane endişem hakkında sorum olacak. Cevapliyacaklara teşekkür ediyorum şimdi de. N ilk olarak televizyonum 1080p Full HD 55 inç yani oyunlari maximum 1080p olarak oynayabileceğim. Fakat internette gördüm kafama takıldı görüntüyü upscaling slamcaling tam doğru bilmiyorum. İsimlerini öyle bir durum varmış yani bu teknoloji NVIDIA DSR çarpanlar gibi 1080p televizyonu mu görüntü kalitesini 2K 4K'ya cikarabilecek mi? Açıklarsanız sevinirim ve eğer öyle bir durum yoksa 55 inçlik televizyona yaklaşık 1 metre 1,5 metre uzaktan bakarak oynayacağım bu şekilde 1080p 4K görüntü kalitesi çok fark olur mu? Çok kalite kaybi hisseder miyim? Açıklarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun yaratmaz 1080p de iyidir ve oynanır 4K'den daha akıcı oynarsın upscaling i tam olarak bilmediğim için bir şey diyemem iyi oyunlar.

Arkadaşlar yakın zamanda PS5 alacağım size 2 tane endişem hakkında sorum olacak. Cevapliyacaklara teşekkür ediyorum şimdi de. N ilk olarak televizyonum 1080p Full HD 55 inç yani oyunlari maximum 1080p olarak oynayabileceğim. Fakat internette gördüm kafama takıldı görüntüyü upscaling slamcaling tam doğru bilmiyorum. İsimlerini öyle bir durum varmış yani bu teknoloji NVIDIA DSR çarpanlar gibi 1080p televizyonu mu görüntü kalitesini 2K 4K'ya cikarabilecek mi? Açıklarsanız sevinirim ve eğer öyle bir durum yoksa 55 inçlik televizyona yaklaşık 1 metre 1,5 metre uzaktan bakarak oynayacağım bu şekilde 1080p 4K görüntü kalitesi çok fark olur mu? Çok kalite kaybi hisseder miyim? Açıklarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Görüntüyü 4K işleyip 1080P'ye çeviriyor. Ama bu durum sizin için geçerli mi bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla PS5 düşük çözünürlükte işleyip yüksek çözünürlükte gösteriyor 2K ve 4K için. Çok aşırı fark olmuyor eğer ilk dediğim şekilde bile olsa haberiniz olsun.

Ben PS5'i 1080p'de kullanıyorum, 4K TV'de de oynadım ve hiçbir fark hissetmedim. Hissetmen için çok kaliteli bir 4K monitör olması gerek.

Yanlış bilgi

4K'da ne görünüyorsa 1080P'de de öyle. 4K'nın olayı 60 FPS'i sorunsuz bir şekilde verebilmesi. Cihaz buna göre tasarlandı. 1080P'de ise bazı oyunları 120 FPS'e kadar alırsın. Çünkü daha düşük çözünürlük.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı