PS5 1080P'de RTX ve 60 FPS oynatır mı?

Konsollardan rt beklemeyin rt açık 60 fps çalışan oyun en fazla 3 tane var rt varsa 30 fps 2k falan olur ve görüntüsüde bilgisayardakine yakın bile olmaz bırak 60 fps'i rt olan oyun sayısı çok az zaten.

Son düzenleme:
Güçlü bir konsol ama PC kadar verim alamasınız. Oynatır bence ama video izleyip kıyaslarsanız kafanızda pekişir diye düşünüyorum.

Hocam bazı oyunlarda performans ve kalite modlarına ek olarak performans RT diye de bir seçenek var burada çözünürlüğü 4k'dan biraz düşürüp Ray Tracing 60 FPS oynatabiliyor (kalite ve performans modu karışımı yani).

Hocam bazı oyunlarda performans ve kalite modlarına ek olarak performans RT diye de bir seçenek var burada çözünürlüğü 4k'dan biraz düşürüp Ray Tracing 60 FPS oynatabiliyor (kalite ve performans modu karışımı yani).
Zaten TV'im 1080P olduğu için 4K oynayamam ki.Benim amacım her şey en yüksek ayarda ama 1080P olması.

Konsollardan rt beklemeyin rt açık 60 fps çalışan oyun en fazla 3 tane var rt varsa 30 fps 2k falan olur ve görüntüsüde bilgisayardakine yakın bile olmaz bırak 60 fps'i rt olan oyun sayısı çok az zaten.
Zaten TV'im 1080P olduğu için 4K oynayamam ki.Benim amacım her şey en yüksek ayarda ama 1080P olması.

Son düzenleme:
Hocam bir şey değişmez her türlü 60 FPS RT açık oynarsınız, sadece oyun 1440 p upscale yapar bir şey olmaz yani.

Hangi oyun 60 FPS RT açık çalışıyor söyleyebilir misiniz?

RT 60 FPS çalışan oyun en fazla 2 3 tane var ayrıca konsol için ayar denen bir şey yok sana 2 tane kalite verir biri performans 2K 60 FPS kalitede 4K 30 olur bazen de kalite modunda RT olur.

Konsollarda PC gibi ayar yapma seçeneğiniz yok. Çoğunlukla size iki seçenek sunulur. Performans veya Resolution (graphic mod da olabilir) modları vardır. Eğer oyun RT destekliyorsa muhtemelen 30 FPS oynarsınız. Siz 1080P oynuyorsunuz diye çözünürlük düşürüp RT açma gibi bir seçenek yok.

Hangi oyun 60 FPS RT açık çalışıyor söyleyebilir misiniz?

RT 60 FPS çalışan oyun en fazla 2 3 tane var ayrıca konsol için ayar denen bir şey yok sana 2 tane kalite verir biri performans 2K 60 FPS kalitede 4K 30 olur bazen de kalite modunda RT olur.

Sadece PS 5 oyunlarından bahsediyorum 🙂 örnek olarak Spider-Man oyunları, GTA 5, rachet clank,gran turismo 7,maneater,cold war vesaire. Ve amacı da 4k’ya yakın çözünürlükte (eğer ekran uhd desteklemiyorsa da upscale oluyor) 60 FPS RT açık oynatmaktır.
Genelde 2 mod olur, performans ve kalite ama buna ek olarak dediğim gibi bazılarında performans RT seçeneği olur yani ben tüm oyunlarda var demedim zaten ( pc gibi ayar seçeneği var da demedim ) .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı