PS5 2022'de alınır mı?

Böyle bakmamak lazım, sonuçta konsol olayı ayrı bir kültür yani uzanıp TV karşısında daha rahat oynayabildiğin bir olay var işin içinde ve bu haliyle kullanan kişiler aslında PC'ye konfor anlamında uyuşmadığı için pek sıcak bakmıyor. 26 yaşındayım ve ilkokul 1'den beri 8-9 ay öncesine kadar PC kullandım. 8-9 ay önce Xbox Series S aldım evdeki eski 1080p TV ile 1 ay öncesine kadar kullandım. Şimdi 55" 4K TV satın alıp uzandığım yerden rahatça oyun oynayıp film ve dizi izliyorum.

PC'yi kardeşime verdim ve hala arada odasında gidip Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynuyorum ancak artık işten sonra gelip bir de PC karşısında oturmak zor geliyor. Hem çok daha fazla güç tüketiyor. Genelde daha fazla performans ve grafik verebiliyor güç oranına göre ve özellikle yaz aylarında klimasız ortamda sıcaktan durulacak gibi olmuyor. Konsolda rahatlık ön plandadır ama uyguna PC gibi kullananlarda var. Mesela benim gibi Series S alıp monitör, klavye ve mouse bağlayıp yine PC gibi masada oynayan da var. Yani sadece PS veya Xbox oyunları Windows'a geliyor diye silip atılabilecek bir şey değil genel olarak PlayStation'ya da Xbox yani konsol yapısı.

Arkadaşa tavsiyem ise eğer konsolu seviyorsa, hazırda PC'de varsa Xbox almaya zaten gerek yok bence ama alınadabilir yani kullanım senaryoları yine farklı aslında. Bütçenize uyuyorsa PlayStation alınabilir, beklenirse fiyatları da haliyle artar. Önümüzdeki yıl daha rahat bulunabilir olacaktır diye tahmin ediyorum ama dediğim gibi bütçe varsa meden şimdi olmasın.

Ben laptop kullanicisiyim ve dediğiniz gibi oturarak oynamak bazı zamanlar işkence gibi geliyor bu yüzden TV'ye bağlayıp yatarak oynuyorum.
Bu sisteme sahip biri illaki güzel de bi' oyuncu koltuğuna sahiptir ve yatırıp 27 inç monitörde yine rahat oynayabilir. Tabii bunlar sadece bana ait düşünceler 😅 pratikte hoşuna gitmiyor ise alabilir sonuçta benim dediğim olacak diye bir şey yok.

Bende almayı düşünüyorum ama yaklaşık 20bin TL verirsem elimde kalmaz diye düşünüyorum dolar euro yükselir diye düşünüyorum çünkü düşen bir şey olmadı olmazda artık 2 ay sonra alayım diyorum ya fiyatı yükselirse veya şimdi alırsam ya ileride düşerse bunun riskini alsammı bilemedim 20 bin TL az para değil çünkü sizce almalı mıyım bilgisayarın var ama PlayStation'daki hissi daha hiçbir cihazda almadım PS5'i hem ticaret hem de zevk için almayı düşünüyorum sizce ne yapabilirim?
F2DA20FD-EBF6-498C-97B4-39BDBD0BF6AE.jpeg

Geri
Yukarı