PS5 alınır mı?

Seyit Yusuf

Centipat
Daha fazla  
Tüm oyunları oynayabileceğim bir bilgisayarım var. Fakat PS exclusive oyunları oynamak istiyorum. Size göre PS5 hala alınır mı? Geçen günlerde büyük oyunların PC'ye çıkacağı söylentisi çıktı. Buna rağmen PS5 alınır mı?

Tüm oyunları oynayabileceğim bir bilgisayarım var. Fakat PS exclusive oyunları oynamak istiyorum. Size göre PS5 hala alınır mı? Geçen günlerde büyük oyunların PC'ye çıkacağı söylentisi çıktı. Buna rağmen PS5 alınır mı?

Oynadığınız oyunlara göre değişir. Eğer kendinizi zorlamadan zaten fazladan olan para ile alacaksanız iyi bir yatırım olur. Bilgisayar oyunları konusuna gelirsek PC'de de paralı olur yüksek ihtimal.

Alınır, başka alternatifin yok zaten özel oyunları oynamak için.
PC’ye gelme olayı söylenti. Bence gelecek zaten geliyor da yani gelme süresi en az 2 sene idi bu süre azalacak. 2025’e kadar özel oyun yok dendi. Ondan sonra PC’ye gelmeler hızlanır benim tahminim.

Çıkar, çıkmaz orasını bilemeyiz. Bildiğimiz şey şu ki bilgisayardan o özel oyunları ilk günden oynayamazsınız. Eğer Vibe'ı geçtikten sonra oynamak sorun değil diyorsanız almanıza gerek yok fakat inanın bana ilk günden oynamak çok çok daha iyi olacaktır ve PS5'te oynamanın tadını PC'de alabileceğinizi de pek sanmam.

Elinizde halihazırda sağlam bir PC varsa ve konsol rahatlığını da tatmak istiyorsanız kesinlikle alınır. Exclusive oyunlar büyük ihtimalle PC'ye gelecek ama olsun, PS'de oynamanın tadı da bir başkadır. Zaten seneye GTA 6 gelecek. Sırf onun için bile konsol alınır şu dönemde.

Bence alınmaz. Hem exclusive oyunlar PC'ye geliyor hem de PS5'in gücü ve teknolojisi geride kaldı. PS3 ve PS4'ün çok fazla kütüphanesi varken PS5'in yok.

Bir oyun ortalama 3-5 sene sonra PC için geliyor bazıları 1-2 sene içinde geldi zaten özel oyun için konsol almak tek neden olmamalı. Uzanıp oynamak ayrı bir zevk + PC'de teknik sorun olduğunda uğraş dur video izle konsolda açiyorsun hemen oynuyosun tabii sistem toplamakta ayrı bir dert 30-40k sistem dizsen kaç sene götürecek upgrade yapman lazım konsolda 9 yılda bir ortalama 500$ verip takılıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı