PS5 DualSense vs Xbox 9.nesil

İkisini de kullandım. Xbox kolunu daha çok beğendim. Pc için tam destek sunması da büyük bir avantaj. Dsx ile uyum problemi çözülüyor ama oyunların xbox tuş dizilimine göre olması beni rahatsız ediyordu.

Destekli oyunlarda kablolu kullanımda veriyor.
Aşağıdaki görsel Spider-Man'ın Steam sayfasından aldığım görsel.

Eki Görüntüle 1788523

Bu arada DualSense veya Sony fanı değilim şu an hangisi ucuzsa onu alın ben sadece deneyimimi aktarıyorum.
Evet steam üzerinden kablosuz kullanımda sorunsuz kullanıldığını biliyorum. Verdiğin bilgi için teşekkür ediyorum dostum.

Konuyla ilgili cevabıma gelirsek, aktif olarak DualSense ve aynı zamanda XBOX muadili Logitech F710 kullanıyorum. İki ürün de PC üzerinde sorunsuz kullanılabiliyor. Gönül rahatlığıyla herhangi birini tercih edebilirsin. Ancak, şarj edilebilir olması bence DualSense'i bir tık daha öne taşıyor. Sürekli pil bulundurma zorunluluğu bayağı bir angarya iş gibi geliyor bana.

Peki ben neden ikisini de kullanıyorum? XBOX tuşları, özellikle triggerları yarış oyunlarında daha başarılı bir deneyim sunuyor. Ergonomik olarak XBOX daha başarılı diye düşünüyorum. Geri kalan tüm oyunlarda DualSense tercih ediyorum.

Evet Steam üzerinden kablosuz kullanımda sorunsuz kullanıldığını biliyorum. Verdiğin bilgi için teşekkür ediyorum dostum.

Konuyla ilgili cevabıma gelirsek, aktif olarak DualSense ve aynı zamanda Xbox muadili Logitech F710 kullanıyorum. İki ürün de PC üzerinde sorunsuz kullanılabiliyor. Gönül rahatlığıyla herhangi birini tercih edebilirsin. Ancak, şarj edilebilir olması bence DualSense'i bir tık daha öne taşıyor. Sürekli pil bulundurma zorunluluğu bayağı bir angarya iş gibi geliyor bana.

Peki ben neden ikisini de kullanıyorum? Xbox tuşları, özellikle triggerları yarış oyunlarında daha başarılı bir deneyim sunuyor. Ergonomik olarak Xbox daha başarılı diye düşünüyorum. Geri kalan tüm oyunlarda DualSense tercih ediyorum.

Dostum bir sorum olacak.
PC üzerinden DualSense'deki Motion Source özelliğini kullanabiliyor musun?

Dostum last of us' da 2 yerde fenerin pili bitiyor ve kolu sallamanı istiyor oyun sallayınca fener çalışıyor bizzat gördüm ayrıca sadece last of us' da kablosuzda iken adaptive trigger çalıştığını gördüm.

Dostum last of us' da 2 yerde fenerin pili bitiyor ve kolu sallamanı istiyor oyun sallayınca fener çalışıyor bizzat gördüm ayrıca sadece last of us' da kablosuzda iken adaptive trigger çalıştığını gördüm.
Teşekkürler dostum. Ps3 emulatörü kullanıyorum. Onda bazı oyunlarda bu motion source özelliği gerekiyor. Pc de bu özelliklerin çalışmadığını duymuştum onun için sormak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı