PS5 gerçek 4K mı?

Neferionn

Femtopat
İyi günler arkadaşlar. Önümüzdeki hafta yurtdışından PS5 getirteceğim ama kafama bir soru takıldı. Sinematik modda 4K 30FPS performans vermekte iken performans modunda Ray Tracing kapalı iken 4K 60FPS veriyor diye görünüyor. Ama burada bahsedilen gerçek 4K ( 3840X2160 ) mı yoksa dinamik veya upscale edilmiş 4K mı? Hangi mod hangi çözünürlüğü veriyor anlayan birisi varsa yardımcı olabilir mi?

Gerçek 4K derken ne demek istediniz.
PS5 4K bir çözünürlük sunuyor ve bu her oyun için geçerli. Ray Tracing daha iyi bir performans verdiği için FPS değeriniz düşürür.

Gerçek 4K derken ne demek istediniz.
PS5 4K bir çözünürlük sunuyor ve bu her oyun için geçerli. Ray Tracing daha iyi bir performans verdiği için FPS değeriniz düşürür.
PS4 Pro daki gibi Dinamik olmayan, 3840x2160p, Upscale edilmemiş
RX 5700XT çoğu oyunda 4k ya 60fps e yakın performans veriyor en güçlü oyunlarda 9.75TFLOPS olmasına rağmen. PS5 10.28TFLOPS bir tık daha iyi performans vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Ben PS4 Pro'dan PS5'e geçtim, gerçekten görüntü inanılmaz, gerçek 4K.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı