Çözüldü PS5 görüntü karıncalanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hayretinalis

Centipat
Daha fazla  
Merhaba PS5 de görüntü sorunu yaşıyorum. Demon souls oynarken hiçbir sorun yok ama GoW ragnarok Last of Us oynarken bu sorunu yaşıyorum. Kamera sabit dururken sıkıntı yok ama kamerayı hareket ettirirken karıncalanmaya başlıyor görüntüyü aşağıya paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_7558.png
    IMG_7558.png
    226,6 KB · Görüntüleme: 199
  • IMG_7559.png
    IMG_7559.png
    256 KB · Görüntüleme: 162
Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm. PlayStation ayarlarında ekran ve video kısmında ‘VRR' denilen şey açıktı bende onu kapalı duruma getirince sorun çözüldü. Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da faydası olur inşaallah herkese teşekkürler.
Ayar tuşuna basın daha sonra resim ayarları gibi bir seçeneğin olması lazım. Orada modlar vardır.

Televizyon Google TV mi?

Vestel 55Q9900 55" 139 Ekran 4K Smart QLED TV​

Sabit dururken karıncalanma hala devam ediyorsa film grain açık olduğu içindir diyeceğim ama sabit dururken yokmuş. Oyunu 1080p'değil mi oynuyorsunuz?

2160 p olarak gösteriyor hocam ama oyun içi performans modunda oynuyorum.

Vestel 55Q9900 55" 139 Ekran 4K Smart QLED TV​

2160 p olarak gösteriyor hocam ama oyun içi performans modunda oynuyorum.
Oyun içinde "Hareket Bulanıklığı" ayarını kapatmayı denediniz mi?

Şu videonun dakika 6:00 sonrasındaki ayarlar kısmında modu değiştirebiliyor olmanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Oyun içinde "Hareket Bulanıklığı" ayarını kapatmayı denediniz mi?

Şu videonun dakika 6:00 sonrasındaki ayarlar kısmında modu değiştirebiliyor olmanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denedim ama sorun devam ediyor

Hocam ekran kaliteli bir seye benziyor. Görüntü kablosunu farklı bir kablo ile deneyin.

Farklı bir HDMI kablosu mu kastediyorsunuz

Arkadaşlar sorunu çözdüm. PlayStation ayarlarında ekran ve video kısmında ‘VRR' denilen şey açıktı bende onu kapalı duruma getirince sorun çözüldü. Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da faydası olur inşaallah herkese teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı