PS5 mi Xbox Series X mi?

MefeBey

Femtopat
Daha fazla  
Normalde Series S düşünüyordum ancak RDR2 gibi oyunları 1080p yerine 800-900p arasında oynatması nedeniyle daha güçlülere yöneldim.

Red Dead Redemption 2, GTA 5, Cyberpunk 2077 gibi oyunlar oynayacağım.

PlayStation exclusive Spider-Man ve Last of Us dışı ilgimi pek çekmiyor.

Xbox tarafında başta Forza Horizon 5, Halo, geriye dönük uyumluluk modundan birkaç oyun ilgimi çekiyor.

Önemli okuyun:

GTA Online dışı çok multiplayer oyun seven birisi değilim daha çok hikayeli oyunları seviyorum ancak MacBook Air kullanıyorum yani alacağım konsol benim ana oyun aracım olacak ve maddi şartlardan dolayı Game Pass beni kendine daha çok çekiyor. Xbox alırsam RDR2 alıp tamamen Game Pass'e dayanacağım. PS Plus kütüphanesi beni çok tatmin etmedi. PlayStation'dan zaten saydığım oyunlar dışındakiler de ilgimi çekmiyor ama yine kararsızım. Ne önerirsiniz?

Zaten açıklanmasını siz yapmışsınız. Size göre Xbox alın derim. Xbox'ın en önemli eksi yanı Series S konsolunun oluşu. Series S konsolu olduğu için çoğu oyun PS5'e göre daha geç ve kötü optimizasyonla çıkıyor. Örnek olarak Baldur's Gate 3 verilebilir. Series S devrinin artık bitmesi lazım.

Hocam yeniden baktım da xbox'da her 2 platformda oynanan oyunlar dışında exclusive olanlarda çok ilgimi çeken Forza vs. dışı pek yok ondan Playstation'dan devam etsem daha iyi olacak gibi duruyor. En azından Last of Us gibi bayağı sevdiğim bir oyunu oynama fırsatım olur. Kendim de genellikle sürekli oynadığım oyunlar dışı pek fazla oyun oynayan birisi değilim. Sizin de görüşlerinizi almak isterim ve teşekkür ederim yazan arkadaşlara.

Hocam yeniden baktım da xbox'da her 2 platformda oynanan oyunlar dışında exclusive olanlarda çok ilgimi çeken Forza vs. dışı pek yok ondan Playstation'dan devam etsem daha iyi olacak gibi duruyor. En azından Last of Us gibi bayağı sevdiğim bir oyunu oynama fırsatım olur. Kendim de genellikle sürekli oynadığım oyunlar dışı pek fazla oyun oynayan birisi değilim. Sizin de görüşlerinizi almak isterim ve teşekkür ederim yazan arkadaşlara.
Exculesive için PS almak daha mantıklı eğer 3. Parti isterseniz o zaman Xbox daha mantıklı olur. Macbook kullandığınızı belirtmişsiniz ben bu sebepten ana oyun platformu olarak Xbox kullanmanızı önersem de 1. parti PS yapımları Xbox'ta yok onları oynamak isterseniz mecburen PS5 almanız lazım.

Exculesive için PS alınır eğer 3. Parti isterseniz o zaman Xbox daha mantıklı olur. Macbook kullandığınızı belirtmişsiniz ben bu sebepten ana oyun platformu olarak Xbox kullanmanızı önersem de 1. parti PS yapımları Xbox'ta yok onları oynamak isterseniz mecburen PS5 almanız lazım.
Aynen hocam bütün hepsi değil de Spider-Man, Last of Us gibi yapımlar ilgimi çekiyor. Xbox'da benim ilgimi çeken aslında bir tek Forza Horizon 5 oldu. Halo o kadar çekmiyor. Bir de Game Pass sistemi, malum öğrenci hayatı. Biraz daha düşünüp ona göre karar vereceğim ama şu an aklım biraz daha yattı gibi Ps5'e başka arkadaşın da fikri ile. Teşekkür ederim.

Aynen hocam bütün hepsi değil de Spider-Man, Last of Us gibi yapımlar ilgimi çekiyor. Xbox'da benim ilgimi çeken aslında bir tek Forza Horizon 5 oldu. Halo o kadar çekmiyor. Bir de Game Pass sistemi, malum öğrenci hayatı. Biraz daha düşünüp ona göre karar vereceğim ama şu an aklım biraz daha yattı gibi Ps5'e başka arkadaşın da fikri ile. Teşekkür ederim.
Size kalmış hocam, hangisi hoşunuza giderse onu alın. Abonelik sistemleri, özel oyunlar, oyun fiyatları Xbox'ta bulunan geriye dönük uyumlu oyunlar veya Xbox Fps boost listesi bu saydıklarıma bakın içlerinden hoşunuza gideni alın.

Yerinde olsam dijital olmayan PS5'i alır oyunları da diskli alırdım.

Geri
Yukarı