PS5 ön siparişte fiyat artarsa ne olur?

Essmagni

Centipat
Selamlar, 19 Kasım'da Vatan'a gidip PS5 alacaktım, fakat internet te fiyatı artıcak gibir yazılar okudum o yüzden Vatan'dan ön sipariş vermeyi düşünüyorum, eğer fiyatı artarsa artan miktarı da ödüycek miyim?

Ama 8300 TL, açıklandığında dolar 7.90'dı şu an 8.30.
İnternette artma ihtimali var dediler çünkü fiyat temsilidir dediler.
İhtimal her zaman vardır. İhtimalin gerçekleşme oranı ise başka bir konu. Xbox PS'nin fiyatına göre geri çekti fiyatları. Fazla para mı isteyecek yani artış yaparsa? Sizin de fiyat artışı derdiniz olmasın. Kuru zaten yukarıdan hesaplıyorlar. Hesaplamasa bile tolere etmeleri lazım.

Xbox fiyat artarsa sizden ek ücret almayız demiş ancak PS öyle bir şey demediği için konuyu açtım, teşekkürler.

Ön siparişler satış sözleşmesidir. Ödeme yapıldıysa -ve aksi sözleşmede belirtilmemişse- ilave ücret talep edilemez.

Ancak bazı firmalar ön sipariş yerine rezervasyon veya sipariş talebi toplar. Bunun için kısmi ödeme (kapora) de isteyebilir. Bu işlemler satış sözleşmesi yerine geçmez. Dolayısıyla, fiyat farkını talep edebilir.

Kurdan dolayi buyuk bir fiyat farki olursa Vatan siparisi tek tarafli olarak feshedebilir. Bu sadece Vatan için degil her firma için gecerlidir. Siparisi iptal etme sebebir sadece kur farkindan dolayi da olmayabilir yanlis anlasilmasin.

Geri
Yukarı