PS5 Slim fan sesi normal mi?

utluertrk

Yoctopat
Daha fazla  
Arada sırada ve PS5 oyunlarında bu şekilde bir fan sesi geliyor. Eski HDD sesi gibi performans ya da soğutma olarak bir zararı yok. Nedeni ne olabilir? Yaşayan var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fan bir yere sürtüyor gibi bu normal değil. İçinde CD var mı?
Olması gereken böyle bakın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arada sırada ve PS5 oyunlarında bu şekilde bir fan sesi geliyor. Eski HDD sesi gibi performans ya da soğutma olarak bir zararı yok. Nedeni ne olabilir? Yaşayan var mı?

Kesinlikle değil, bir sorun olmalı.
Bende bunun gibi değil mesela elektrikli süpürgeye benzer bir ses geliyor hafiften coil whine herhalde.

Son düzenleme:
Ben de bunun gibi değil mesela elektrikli süpürgeye benzer bir ses geliyor hafiften coil whine herhalde.

Tek tip fan olmadığı için normal. Elektrik süpürgesi gibi olan Nidec fan. Uğultulu ses yapar ama diğer fanlara göre daha serin tutar cihazı 3-4 derece tabii çok değil. Coil zaten hepsinde var ama senin cihazda uğultu bastırır "Bzz" sesini muhtemelen.

Digital versiyon cd sürücü yok. Evet öyle olması gerekiyor 2 aylık cihaz ilk ay bu şekildeydi sonradan oldu ben de nedenini anlayamadım kapağı açıp baktım dönmede falan bir sıkıntısı yok ya da takılma yapmıyor. İlk olarak Cyberpunk oynamaya başladığımda başladı bu ses ilk başlarda büyük oyun normaldir dedim ama kalıcı olarak kaldı şu an

Fanı çıkartıp bir bakacağım internette bir kaç video gördüm onları deneyeceğim hiç bir şekilde çözemezsem ve bu duruma çok takarsam yeni bir fan alacağım

Son düzenleme:
Niye kendiniz yapıyorsunuz ki? Cihazın garantisi yok mu?
Var ithalatçı garantili ama cihazda ses dışında bir problem yok bu attığım sesi 2-3 saat oyun oynadığımda toplasam 15-20dklık bir kısımda yapıyor devamlı değil yani aralarda yapıyor o yüzden değişim yapmazlar gönderirim geri gelir zaman kaybı gibi geldi. Bir de elektronik cihaz biraz şans işi gibi o ses olmadığı zamanlar çok sessiz ve cihaz düzgün çalışıyor yeni gelse bile onda da yüksek bobin sesi oyunlarda kasma donma başka arızalar olursa o zaman da değiştirmezlerse onlar daha büyük sıkıntı diye düşündüm yanlış düşünüyor da olabilirim tabi 😀

Geri
Yukarı