PS5 Slim için HDMI 2.1 mi alınmalı?

Bütçe
500

velidhamamcioglu

Hectopat
Monitör
Dell G2724D
Merhaba arkadaşlar, PlayStation 5 Slim satın aldım ayrıca yanında da monitör olarak Dell G2724D satın aldım. Monitör içerisinden DisplayPort, güç kablosu, bir de DisplayPort-Type-C kablosu çıktığı belirtilmiş. Benim monitörün desteklediği en yüksek kalite ve performansı almak için HDMI 2.1 mi satın almalıyım? Teşekkürler.

Eğer şart değil ise DisplayPort-Type-C üzerinden de minimum 2K 120Hz görüntü alabilir miyim kalite düşüşü yaşamadan?

Ayrıca PS5 üzerindeki Type C üzerinden görüntü almak mümkün mü?

Son düzenleme:
Monitor zaten HDMI 2.0 standartini destekliyor. Dolayisiyla 2.1 kablo almaya gerek yok.

1706883850012.png

Ayrica HDMI 2.0 ile 2K (1440p) 120Hz cikis alabilirsin. 144Hz yenilemeye kadar uyumludur. Alttaki arkadasimiz baska bir konuya guzel bir tablo olarak yazmis zaten:
Aşağıda görebileceğiniz gibi HDMI 2.0 sürümünde 1440P'ye kadar 144HZ kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 317430

Bunun disinda PS5 Type-C portundan goruntu cikisi verebiliyor mu bilmiyorum. Sahsi fikrim Type-C portlari sadece depolama birimi ve aksesuar takmak icin kullaniliyor. Yine de bunu iyice arastirin.

Son düzenleme:
Monitor zaten HDMI 2.0 standartini destekliyor. Dolayisiyla 2.1 kablo almaya gerek yok.

Eki Görüntüle 2105374

Ayrica HDMI 2.0 ile 2K (1440p) 120Hz cikis alabilirsin. 144Hz yenilemeye kadar uyumludur. Alttaki arkadasimiz baska bir konuya guzel bir tablo olarak yazmis zaten:

Bunun disinda PS5 Type-C portundan goruntu cikisi verebiliyor mu bilmiyorum. Sahsi fikrim Type-C portlari sadece depolama birimi ve aksesuar takmak icin. Yine de bunu iyice arastirin.

Teşekkür ederim cevaplarınız için, o halde PS5'te 2K 120Hz almak için PS5'in içinden çıkan HDMI kablosunu kullanmam yeterli olacak, PC'de 2K 165 Hz almak içinde DisplayPort kullanacağım değil mi?

Geri
Yukarı