PS5 vs 11.000TL sistem toplama

fakirsucugu

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle şimdiden teşekkürler,
Ben burada sizin yardımlarınız ile beraber 11K ya bir PC topladım. Sistemde 3060 Ti olacağını düşünüyorum(fiyat düşerse) fakat birazcık daha araştırma yaptım ve PS almak PC almaktan daha uzun ömürlü yani PS alıp 6-7 yıl kullanmak vs PC dizip 4-5 yıl kullanmak"
Ama PS5 alırsam monitör sıkıntısı var, ayrıca 2. kola ihtiyacım olacak. Bunların hepsini 11K'ya halledebilir miyim bilmiyorum.
Sizce 11K ya PC mi dizeyim yoksa 11K ya PS 5 alabiliyorsam onu mu alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben burada sizin yardımlarınız ile beraber 11K ya bir PC topladım. Sistemde 3060 Ti olacağını düşünüyorum(fiyat düşerse) fakat birazcık daha araştırma yaptım ve PS almak PC almaktan daha uzun ömürlü yani PS alıp 6-7 yıl kullanmak vs PC dizip 4-5 yıl kullanmak"
Ama PS5 alırsam monitör sıkıntısı var, ayrıca 2. kola ihtiyacım olacak. Bunların hepsini 11K'ya halledebilir miyim bilmiyorum.

PS5 alsan bile oyunlar en az 500 TL.

PS5'in oyunları var onu var bunu var. O yüzden en mantıklısı PC dizmek. PC oyun dışındaki şeylere de yarar.

PS 5 alıp 6 yıl mı kullanmak. İnsanlar konsolların uzun ömürlü olduklarını zannediyor. Aslında uzun ömürlü falan değiller 3-4 yıl geçtikten sonra konsollarda gücünü kaybediyor. Fakat biz gene 60 FPS yada sabit 30 FPS oynuyoruz. Sebebi çok basit, oyunlar "hayvan" gibi downgrade (Grafik Düşürme) yiyor. Ne demek istediğimi Call Of Duty Warzone PS4 vs PC'den bakabilirsiniz. Ben kendim tecrübe ederek söylüyorum. PS4'te Yakuza 0 oynadım. Oyunda downgrade olmasına rağmen, FPS yerlerdeydi 15-20 FPS alıyordum ve konsoldan pancar motoru gibi ses geliyordu. Konsol alırsın almasına ama konsollar uzun ömürlü değildir. Ben PC diyorum çünkü yavaş yavaş donanımın eskidikçe istediğin gibi değiştirebilirsin. Ayrıyeten adı üstüne oyun konsolu diyoruz. Eğer oyun, YouTube hariç başka işlerin varsa PC her alanda işini görür.

Ben PS4 Pro'dan geçtim mevcut hesabım vardı diye. İçinde oyunlar ve ekstra PS5'te Plus Collection ile daha fazla hesabı oyun doldurdum. PS5 Collection oyunları.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda da dualsense hissiyatı anlatmaya çalıştım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı