PS5 vs PC

Eğer elinizde işinizi gören PC varsa kesinlikle PS5 alın.

"İşinizi gören" biraz öznel bir kavram oldu galiba. Açarsam, normal bir kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde yani video izlemedir ödev yapmaktır arada bir basit oyunlara girmektir o işleri karşılayan PC.

Ama eğer bilgisayarınız yoksa konsoldan önce bilgisayara ağırlık vermenizi öneririm. Daha çok kullanacaksınız çünkü evet belki fiyatlar uçtu ama onun yerine daha uygun fiyata APU tarzı bir sistem toplayabilirsiniz.
Elimde GT 740M’li bir laptop var. Ve bir tanede PS3 Süper Slim var. O yüzden kararsız kaldım. Teşekkür ederim bu arada önerileriniz için.

PS'de 10-20 tane özel oyun varsa, PC'de olup PS'de olmayan milyar tane oyun var. (Çoğu indirimlerde neredeyse bedavaya satılıyor Steam'de.)

PC almak pahalı, PS daha ucuz diye düşünüyorsanız da, PS oyunlarına vereceğiniz para yeni bir bilgisayar parası edecek zaten. PC oyunları çok daha ucuz, aradaki farkı çabuk kapatırsınız.

Gamepad ile oynamak için PS'ye sahip olmak zorunda değilsiniz, PC'ye de takılabiliyor.

Şu an için PC almak aşırı saçma:D en düşük ekran kartı :D 1660S bile :D 7000TL fiyatlarında:D PS5 almak daha mantıklı şahsen ben öyle yaptım:D ileride fiyatlar düşerse ekran kartı. D anakart işlemci ve ekran kartı alıp pcmi tamamlayacağım(H500M, DDR4 3600MHz CL16 16 GB, 750Watt FSP g Hydro, 1TB SSD, 2TB HDD:D ) bekliyorum şimdilik:D belki DDR5'li sistem kurarım :D ayrıca PS5 geriye dönük destekde olduğundan PS5 oyunları indirime girene kadar PS4 oyunlarını alırsınız:D PS5 diskli alırsanız 2.elde oyun alım satım daha kolay PC'ye göre:D

Bence PC çünkü PS5 20000 değerinde (3060-3080)hız alırken PC'ye 20000 TL'ye rahat RTX 4060 Ti falan alırsınız bu demek oluyor ki PC PS'den daha iyi ben bir 16 GB RAM i7 DDR4 RX6600 bir bilgisayarcı olarak bence kullanmanı tavsiye ederim eğer bilmiyorsan RTX4060; ödeme başına performans verimliliği açısından RTX 4060, en verimli ekran kartı olarak sıralanır. Yani PC PS için çerez.

Bence PC çünkü PS5 20000 değerinde (3060-3080)hız alırken PC'ye 20000 TL'ye rahat RTX 4060 Ti falan alırsınız bu demek oluyor ki PC PS'den daha iyi ben bir 16 GB RAM i7 DDR4 RX6600 bir bilgisayarcı olarak bence kullanmanı tavsiye ederim eğer bilmiyorsan RTX4060; ödeme başına performans verimliliği açısından RTX 4060, en verimli ekran kartı olarak sıralanır. Yani PC PS için çerez.

Hocam ne RTX 4060'ı, adam konuyu 2 yıl önce açmış?

Bir PC aldığında büyük ihtimalle birkaç sene sonra verdiği performans çalkanacak yanu stabil olmayacak ama konsolsa böyle değil, 10 seneye yakın bir süre boyunca rahat ve akıcı (konsol yaşlandıkça akıcılığı azalır o ayrı) bir şekilde oyun oynatıyor ayrıca grafik ayarlarıyla, problemlerle, hatalarla uğraşmana gerek kalmıyor şu an Steam dolara geçti, Epic'te çoğu oyun yok, konsol tarafında hem fiyatlar daha ucuz, hem de indirimler yapılıyor, abonelikler var, özel oyunları çok ilgi çekici ayrıca GTA 6 da ilk olarak konsollara çıkacak :) yani sıkıntı 'sıfır'.

Geri
Yukarı