PS5 vs PC

Oyunların çoğuna para vermeden erişebileyeceğim, arkadaşımın eski PS4'ü vardı ve bayağa bir oyunu var o yüzdende PS5 almak bana biraz daha mantıklı geldi yaklaşık 10-11 yıldır PC oyuncusuyum şu anki pcimden daha güçlü PC'lerim oldu ve PC'deki çoğu oyunları oynadım o yüzden PS5 almak bana daha iyi geliyor, peki şöyle sorsam oyunlara para vermeden PS 5 almak mantıklı mı :D

Yeni çıkan oyunlar ne olacak peki? Eskiler bir yere kadar idare edecektir diye düşünüyorum. Bence bütçen yetiyorsa bilgisayar almaya bak, aynı durumda kol da bağlayabilirsin ki daha güzel oluyor hikayeli oyunlarda.

PS5 özel oyun takıntınız yok ise PC almanız daha iyi olur ama ben de PC var mesela ekstra PlayStation özel oyunlarını oynamak istediğim için PS5 alacağım.

Evet bende şu an o kafa ile PS 5 alıyorum çünkü şu anki bilgisayarım ne kadar iyi olmasa da yeni nesil oyunlar dışında açabiliyor.

Oyunların çoğuna para vermeden erişebileyeceğim, arkadaşımın eski PS4'ü vardı ve bayağa bir oyunu var o yüzdende PS5 almak bana biraz daha mantıklı geldi yaklaşık 10-11 yıldır PC oyuncusuyum şu anki pcimden daha güçlü PC'lerim oldu ve PC'deki çoğu oyunları oynadım o yüzden PS5 almak bana daha iyi geliyor, peki şöyle sorsam oyunlara para vermeden PS 5 almak mantıklı mı :D
Uzun süre PC kullananlar genelde konsoldan şikayet ediyor bunu hesaba katın. Hangisinde daha çok zevk alacağınızı veya daha rahat edeceğinizi düşünüyor iseniz alabilirsiniz.

Yeni çıkan oyunlar ne olacak peki? Eskiler bir yere kadar idare edecektir diye düşünüyorum. Bence bütçen yetiyorsa bilgisayar almaya bak, aynı durumda kol da bağlayabilirsin ki daha güzel oluyor hikayeli oyunlarda.

Oyunlara genel olarak 500 TL vermek bana çok sıkıntı çıkartmaz.

Uzun süre PC kullananlar genelde konsoldan şikayet ediyor bunu hesaba katın. Hangisinde daha çok zevk alacağınızı veya daha rahat edeceğinizi düşünüyor iseniz alabilirsiniz.

PS 5'e yeri geldiğinde klavye mouse takabildiğim için onunda bana sıkıntı etmeyeceğini düşünüyorum örneğin Rainbow Six: Siege oynarken klavye mouse Marvel Spider-Man oynarken tekrar konsol bağlar oynarım tabii ki alışma süreci var ama alışırım gibi geliyor.

Hocam artık ps oyunları pc'ye de geliyor. PS5 işi lüks kalıyor artık. Ps Plus'a falan da zam gelmişti en son. Ona rağmen bile adamakıllı oyun getirmiyorlar. Size kalmış bir şey tabii ki konsol çok daha konforlu.

Oyunlara genel olarak 500 TL vermek bana çok sıkıntı çıkartmaz.

PS 5'e yeri geldiğinde klavye mouse takabildiğim için onunda bana sıkıntı etmeyeceğini düşünüyorum örneğin Rainbow Six: Siege oynarken klavye mouse Marvel Spider-Man oynarken tekrar konsol bağlar oynarım tabii ki alışma süreci var ama alışırım gibi geliyor.
Zaten konsol alacaksan gamepad ile oynamak için alırsın klavye-mouse beklentisine çok girme hocam pişman olursun. Burda en önemli hususlar gamepad kullanabilecek misin, hangisinde daha rahat edeceksin? Birçok kişinin aksine konsolların özel oyun için değilde PC'de driver kur, Launcher aç, şunun ayarını yap gibi sorunlardan kaçıp rahat bir şekilde elinde ki gamepadi alıp Tv'de oynamak isteyenler için ideal olduğunu düşünüyorum. Klavye mouse konusunun tekrar altını çiziyorum hocam bir süre idare edecek olsa da gamepade alışmanız gerekiyor. Alışırım derseniz tâbi ki alabilirsiniz. Başta oyunların single modlarında antrenman yaparsanız yeterli aime sahip olunca Online girerseniz. Olurda PS5 alırsanız ve gamepade alışmakta zorluk çekerseniz bunun hakkında yeni konu açarsanız biraz bildiğim püf noktalar var onları anlatırım.

Geri
Yukarı