PS5 vs PS5 Slim

Hangisi ucuzsa onu almalısın fakat Slim modeli daha fazla depolama alanı sunuyor. Şu an düz modeli kullanıyorum fakat test için Slim modelini de kullandım. Aralarında neredeyse hiçbir fark yok diyebilirim.

Slim modeli sanırım en kötü ihtimalle 10-13 derece daha fazla ısınıyormuş sizce bir sorun yaratır mı?

Slim garip makine arkadaşım ısınma ve fan sesinden şikayetçi başkası sağlam bir şey yok diyor anlamadım. Testler 3-4 derece fazla ısındığını söylüyor yazın daha net göreceğiz fat kasa buluyorsan ikisi de aynı güçte cihaz 12xx serisi yapıştır geç.

Slim garip makine arkadaşım ısınma ve fan sesinden şikayetçi başkası sağlam bir şey yok diyor anlamadım. Testler 3-4 derece fazla ısındığını söylüyor yazın daha net göreceğiz fat kasa buluyorsan ikisi de aynı güçte cihaz 12xx serisi yapıştır geç.
Bende Slim kullanıyorum fan sesi sadece oyuna girince çıkıyor ve pek rahatsız etmiyor.

Bende Slim kullanıyorum fan sesi sadece oyuna girince çıkıyor ve pek rahatsız etmiyor.

Hayırlı olsun Series S vardı galiba nasıl bir his PS5 :D konuya gelirsek bazı kişilerde var bazılarında yok mesela benim fat kasa dibimde ama hiç ses duymuyorum coil whine dışında. Sony aynı sistemi küçük kasaya koymakla hata etti fanı daha büyük yapsaydı keşke.

Konuya gelirsek bazı kişilerde var bazılarında yok mesela benim fat kasa dibimde ama hiç ses duymuyorum

PS5'te 3 tip fan var. Ama son serilerde özellikle Delta ve Nidec tipi fanlar kullanılıyor. Delta ses yapmıyor ama 3-4 derece daha sıcak oluyor Delta tipli modeller. Nidec ise hafif uğultu veya üfleme sesi gibi ses çıkarıyor 3-4 derece daha serin bırakıyor PS5'i Delta tipine göre.

Hayırlı olsun Series S vardı galiba nasıl bir his PS5 :D konuya gelirsek bazı kişilerde var bazılarında yok mesela benim fat kasa dibimde ama hiç ses duymuyorum coil whine dışında. Sony aynı sistemi küçük kasaya koymakla hata etti fanı daha büyük yapsaydı keşke.
Teşekkürler, Series S'den sonra Series X aldım memnun kalmadım (almamın tek sebebi Series S'de oluşan kütüphanem) PS5 geçtim. Series X'ten çok çok daha memnunum. Coil whine olayını tam olarak çözemedim neye benziyor sesi? Normalde sıfır ses sadece oyuna girince elektrikli süpürgeye benzer bir ses çıkıyor fakat minimal düzeyde.

Teşekkürler, Series S'den sonra Series X aldım memnun kalmadım (almamın tek sebebi Series S'de oluşan kütüphanem) PS5 geçtim. Series X'ten çok çok daha memnunum. Coil whine olayını tam olarak çözemedim neye benziyor sesi? Normalde sıfır ses sadece oyuna girince elektrikli süpürgeye benzer bir ses çıkıyor fakat minimal düzeyde.
Genelde oyundayken konsola yaklaş arı vızıldama sesi gibi bişey gelir youtubeda bolca örneği var menüye geçince ses kesilir. Evet X almanız biraz mantıksız olmuş SS zaten Xbox için yeterli bi makina PS5 sizi baya bi oyalar. Ama fan sesi engel olabilir bizde bariz belli.

Senin fan sesi bastırır onu duymaman normal. "Bzz" diye bir ses.
Bilgi için teşekkürler.
Genelde oyundayken konsola yaklaş arı vızıldama sesi gibi bişey gelir youtubeda bolca örneği var menüye geçince ses kesilir. Evet X almanız biraz mantıksız olmuş SS zaten Xbox için yeterli bi makina PS5 sizi baya bi oyalar. Ama fan sesi engel olabilir bizde bariz belli.
Evet o sesi duyamadım. PS5+PS3 var şuan ikisi muhteşem ikili oldular PS1, PS2, PSP, PS3, PS4, PS5 oyunlarını bu iki konsol ile oynuyorum, Türkçe yamalı GTA 4'de akıyor🙂

Senin fan sesi bastırır onu duymaman normal. "Bzz" diye bir ses.
Hocam PS5’te HDR kullanıyormusunuz ? Güneş görünmeyene kadar gibi bişey diyordu bir tık gözükmesi gerekiyormu yoksa tam kaybolduğu anda ilerlemi demem gerekiyor ? HDR açıkken karanlık mekanlar dahada karanlıklaşıyor ama kapalıykende SDR ayarında aşırı parlak renkler cansız gibi.

Geri
Yukarı