PS5 vs Xbox Series X

Xbox'ta bu sene sağlam oyunlar çıkaracak gibi, exclusive deyip durmayın o yüzden. Xbox hem bütçe dostu hem de daha güçlü. Ben Xbox derim geçerim.

Exclusive oyun olarak PS4 de çok oynamadım zaten üç oyun oynamışımdır ama alışkanlık ve kontrolcü rahatlığı için demiştim.

Hangi oyunları oynamak istediğinize ve bütçenize(oyun açısından)bağlı.

Daha çok Online ve spor bazlı oynuyorum ama arkadaşlarım aktif değilken hikaye bazlı oyun oynuyorum.

XSX almak için sebepler ;

=>>> Microsoft'un almış olduğu oyun firmaları ve özellikle Bethesda ile yeni çıkacak her oyunu Gamepass'e getirecek olması,
=>>> Tek bir ücret ile Gamepass + Gold + EAPlay,
=>>> Microsoft'un da artık oyunlarını Türkçe çıkarıyor olması,
=>>> TR için bölgesel fiyatlandırmaya ileride bile olsa gidebilecek olması,
=>>> Donanım olarak şuan çıkmış olan en güçlü konsol olması,

PS5 almak için sebepler ;

=>>> Exc. oyunların daha popüler ve kendini kanıtlamış olması.
=>>> TR altyazı ile exc oyunlarının çoğunu çıkarıyor olması,

Sony ne yazık ki halen cep sömüren bir yapıda işlevini sürdürüyor. Paran varsa ve Sony yapımlarına ayrı bir ilgin var ise PS5 almalısın.

Şayet kendi fikrim ve önerim XSX.

Merhaba arkadaşlar, bunca zamandır PlayStation kullandım ama yeni konsollar arasında kararsız kaldım. PlayStation kolu ve birçok oyun güzel gelirken Xbox'ın Forza tarzı oyunları ve sadeliği de güzel geldiği için kararsızım. Sizce hangisini almalıyım?
xbox series x daha mantıklı game pass alıp istediğin çoğu oyunu oynarsın ps5 te oyunlar çok pahalı

Merhaba arkadaşlar, bunca zamandır PlayStation kullandım ama yeni konsollar arasında kararsız kaldım. PlayStation kolu ve birçok oyun güzel gelirken Xbox'ın Forza tarzı oyunları ve sadeliği de güzel geldiği için kararsızım. Sizce hangisini almalıyım?
Sadeliğe bakma hocam exclusive oyunlara bak derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı