PS5 vs Xbox Series X

PS oyunları daha geniş olduğunu söyleyenler var diğer forumlarda. PS'de Forza Horizon 5 olmadığını gördüğümde de hayal kırıklığına uğramıştım. Xbox'un oyunları daha mı fazla?

Evet daha fazla kaliteli oyunlar var PlayStation tarafı da öyle ama sadece özel oyunlar onları dışarı itersen diğerleri Game Pass'te bulunuyor.

DualSense PS5 özel Series S de Forza oynamıştım o normal titreşim DualSense bambaşka bir mevzu tetik sertşemiyor Xbox'da gaza basınca filan kol titriyor.

Evet hocam dediğiniz doğu ama kol için konsol seçilmez ve bu teknoloji Xbox Elite kollara geldi zaten.

Evet daha fazla kaliteli oyunlar var PlayStation tarafı da öyle ama sadece özel oyunlar onları dışarı itersen diğerleri Game Pass'te bulunuyor.

Evet hocam dediğiniz doğu ama kol için konsol seçilmez ve bu teknoloji Xbox Elite kollara geldi zaten.

Sadece kol için değil ben PS5 daha mantıklı diye düşünüyorum veya PS5 alınması ya PC alınması taraftarıyım Xbox tercih etmiyorum yorumunuz için sağ olun.

Series X sahibi olarak yorum yapıyorum.

Özel oyunlara ilgin yoksa Series X özel oyun takıntın varsa PS5 tercih etmelisin.

Game Pass'den bahsetmiyorum PS'de karşılığı var. Microsoft oyun firmalarına çok yatırım yapıyor bir sürü kaliteli oyun çıktığı gün Game Pass'te falan ama bunu avantaj olarak sayma aynısını Sony'de uygulayabilir.

Güç farkına gelince evet Xbox daha güçlü ancak bunun farkını oyunlarda anlamıyorsun. Yani bir oyunu PS5'te 4K 60FPS oynuyorsan muhtemelen Series X'de 120FPS ile oynayamazsın. Bu durumda aradaki güç farkının bize bir faydası yok belki oyun geliştiricilerine bir faydası vardır.

Ben uzun zamandır kullanıyorum her akşam bir şeyler oynarım ve genel olarak memnunum şimdiye kadar üzmedi.

Hocam konuyla alakasız olabilir ama PS kafelerde PS4'te GTA 5 oynayan biri ile PS 5'te GTA 5 oynayan biri arasında, PS4'te oyunun ekrana verdiği görüntüde arabanın kenarlarında cizgiler var gibiydi.

images (21).jpeg

Yukarıdaki fotoğraf gibiydi. Ama GTA 5'te görüntü daha net ve canlı geldi. Aynı durum Xbox Series X'te de var mı? Yani Xbox Series X'te de görüntü GTA 5 gibi canlı mı yoksa hafifte olsa yukarıdaki fotoğraf gibi çizgilenme yaşanıyor mu?

Sadece kol için değil ben PS5 daha mantıklı diye düşünüyorum veya PS5 alınması ya PC alınması taraftarıyım Xbox tercih etmiyorum yorumunuz için sağ olun.

İlk önce teşekkür ederim hocam bana sorarsan da PS5 mantıklı fakat ben PC alarak kendimi zaten kurtardım bu konsol devrinden yıllar önce.

Hocam konuyla alakasız olabilir ama PS kafelerde PS4'te GTA 5 oynayan biri ile PS 5'te GTA 5 oynayan biri arasında, PS4'te oyunun ekrana verdiği görüntüde arabanın kenarlarında cizgiler var gibiydi.

Eki Görüntüle 1885707

Yukarıdaki fotoğraf gibiydi. Ama GTA 5'te görüntü daha net ve canlı geldi. Aynı durum Xbox Series X'te de var mı? Yani Xbox Series X'te de görüntü GTA 5 gibi canlı mı yoksa hafifte olsa yukarıdaki fotoğraf gibi çizgilenme yaşanıyor mu?

Bende de PS4 var iken böyle durumlar oluyordu sanmam ama xsx de böyle şeyler olacağını yeni nesil bir konsol.

İlk önce teşekkür ederim hocam bana sorarsan da PS5 mantıklı fakat ben PC alarak kendimi zaten kurtardım bu konsol devrinden yıllar önce.

Bende de PS4 var iken böyle durumlar oluyordu sanmam ama xsx de böyle şeyler olacağını yeni nesil bir konsol.

Bende PC tercih ettim hocam hem Xbox hem PS oyunları var kol al istediğini yap en iyisi ama arkadaş konsol istiyor o yüzden PS5 önerdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı