PS5 yurt dışından Türkiye'ye nasıl getirilmelidir?

Swoksy

Femtopat
Daha fazla  
Almanya'da yaşayan amcama gideceğim. Orada ucuz olduğu için PS5 almayı düşünüyorum ama gelirken 430 euro geçtiği Türkiye'ye dönüşte vergi mi ödemem lazım? Hediye paketi yapıp mi getimeliyim yoksa direkt bavul içinde mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Almanya'da yaşayan amcama gideceğim. Orada ucuz olduğu için PS5 almayı düşünüyorum ama gelirken 430 euro geçtiği Türkiye'ye dönüşte vergi mi ödemem lazım? Hediye paketi yapıp mi getimeliyim yoksa direkt bavul içinde mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yanında her türlü getirirsin vergi ödemezsin. Kargo ile yollarsan vergi odersin.

Illegal olarak anlasilacagim ama, sensorlu cihazlardan gecerken sorun yasamak istemiyorsaniz kutunun etrafini kat kat aluminyum folyoyla kaplayin. Gelen isinlarin cogunu geri teper. "Tamamini" degil, "Cogunu" geri teper.

Illegal olarak anlasilacagim ama, sensorlu cihazlardan gecerken sorun yasamak istemiyorsaniz kutunun etrafini kat kat aluminyum folyoyla kaplayin. Gelen isinlarin cogunu geri teper. "Tamamini" degil, "Cogunu" geri teper.
Yani sizce alüminyum folyo olurmu

Koy bavula getir.

Hayır bu daha çok şüphe çeker ve bavulu açtırırlar, o ne öyle bomba saklamak gibi. Normal bir şekilde koyacak getirecek. Hatta torba ile el bagajı şeklinde yanına da alabilir.

Daha önce yaptın mı? Bomba falan diye açmadılar mı? :D

Daha önce yaptın mı? Bomba falan diye açmadılar mı? :D
Hocam yurtdisindan esya getirecegim diye aluminyum folyo ile kaplamak gibi bir durumda olsaydim yurtdisinda kalir, Turkiye'ye bir daha asla geri donmezdim 🙂

Bayağı normal getirin bir şey olmaz daha garanti olsun isterseniz kutusunu açın paketli olmasın sormazlar ama sorarsalar da şahsi cihaz deyin hiçbir şey diyemezler.

Yeni konular

Geri
Yukarı