PS5'te GTA 4 ve GTA San Andreas 2004 nasıl oynanır?

4080'li PC varken o konsola pekte ihtiyacınız yokmuş bence, zaten en kötü 1-2 sene sonra PS oyunlarını daha iyi kalitede PC'de oynayabileceksiniz.

Farklılık yaratmak için bir konsol isterseniz Switch öneririm. Evet, donanımı eski ve oyunlar 30fps çalışıyor ancak sıcacık yatağın içinde Zelda oynarken emin olun hiç umursamıyorsunuz.
Dediğim gibi hocam, ilk konsol deneyimim. Tamamen nasıl bir dünya acaba diye girdim. İlk izlenimlerim pek sarmadı açıkçası. Zevk almaya çalışacağım, bakalım nasıl olacak. En kötü iade edebilirsem iade ederim.

Dediğim gibi hocam, ilk konsol deneyimim. Tamamen nasıl bir dünya acaba diye girdim. İlk izlenimlerim pek sarmadı açıkçası. Zevk almaya çalışacağım, bakalım nasıl olacak. En kötü iade edebilirsem iade ederim.
Eğer souls oyunları ilginizi çekiyorsa belki Demon Souls'a bakabilirsiniz. Hem yakın zamanda PC'ye de gelmeyecek gibi. En kötü 1-2 yıl sonra GTA 6 çıktığında PC'ye gelmesini beklemeden oynama şansınız olur.

Öneriniz varsa alabilirim birkaç oyun.
Eskiden bir liste hazırlamıştım umarım faydalı olur. :)

1-God of war(2018) (PS plus)
2-Uncharted 4 (PS plus)
3- Spiderman remastered
4- Spiderman miles morales (PS plus)
5- God of war ragnarok (PS plus deneme sürümü)
6- TLOU PART 1 (PS plus deneme sürümü)
7-TLOU PART 2
8- Ghost of thusima (PS plus)
9- Detroit became human (PS plus)
10- Horizon zero down (PS plus)
11- Horizon forbidden west (PS plus)
12- Death stranding (PS plus)
13-Ratchet & Clank Ayrı Dünyalar (PS plus)
14- Gran turismo 7
15- Final fantasy 16
16- Spiderman 2
17- Bloodborne (PS Plus)

GTA 4'ü PS3 için geriye dönük uyumluluk olmadan oynayamazsınız, GTA San Andreas'ın PS2 versiyonundan PS4 sürümü olarak bir portu vardı sanırım onu da satıştan kaldırdılar ki pek iyi değildi yükleme ekranları bile PS2 ile aynıydı diye hatırlıyorum. Bu tür 3. parti oyunlar için PS tercih etmek pek mantıklı değil bence özel oyun oynayın isterseniz.

Eskiden bir liste hazırlamıştım umarım faydalı olur. :)

1-God of war(2018) (PS plus)
2-Uncharted 4 (PS plus)
3- Spiderman remastered
4- Spiderman miles morales (PS plus)
5- God of war ragnarok (PS plus deneme sürümü)
6- TLOU PART 1 (PS plus deneme sürümü)
7-TLOU PART 2
8- Ghost of thusima (PS plus)
9- Detroit became human (PS plus)
10- Horizon zero down (PS plus)
11- Horizon forbidden west (PS plus)
12- Death stranding (PS plus)
13-Ratchet & Clank Ayrı Dünyalar (PS plus)
14- Gran turismo 7
15- Final fantasy 16
16- Spiderman 2
17- Bloodborne (PS Plus)
Hocam bu listeyi iyiden kötüye doğru mu sıraladınız? Öyleyse kızışırız Bloodborne gibi bir şaheser 17 olur mu hiç 😠

Geriye dönük uyumluluk zımbırtısı sanırım o kadar geriye gidemiyor. Açıkçası RTX 4080 ekran kartlı sağlam bir bilgisayarım var. İlk defa bir konsol satın alıyorum. GTA 5 gireyim dedim 4K 30FPS çalışıyor. Konsol dünyası bana göre değil sanırım. Nasıl zevk alırım bu konsoldan?
PS'de sadece PS4'ü kapsıyor, Xbox'ta Xbox One, ilk Xbox ve Xbox 360'ı da kapsıyor. GTA 5'in 4K 30 Fps çalışması birazda GTA 6 yapım süreci ile alakalıdır diye düşünüyorum isteseler 4K 60 Fps yapabilirlerdi bence.

Son düzenleme:
Merhaba.

Geçen gün PS5 Slim Dijital Sürüm satın aldım. Bu konsol ile GTA 4 ve GTA San Andreas 2004 sürümünü oynamak istiyorum. Tamamen fantezi. İnternette araştırdım ama bulamadım doğru düzgün bir sonuç.

Oynayabilir miyim? Oynayabilirsem nasıl oynarım?
Oynayamazsın, geriye dönük uyum sadece PS4 için. PS4'e yok o yapımlar.

Bunu aldım hocam. Konsolun kutusundan çıkan HDMI kablosunu kullanıyorum. Monitörüm 32 inc 4K 144Hz ve HDMI 2.1 destekli. LG 32GR93U-B. GTA Online girdim çok kasıyor oyun. Ondan dolayı 30 FPS diyorum. 60 gibi de değil çünkü.

Eki Görüntüle 2051363

Hocam grafik ayarlarında 3 seçenek var, "performance, performance RT ve fidelity". Eğer fidelity seçerseniz tüm kaplamalar, Ray Tracing açık şekilde 4K 30 FPS oynarsınız, performance seçerseniz ise grafiklerden kısar ama 60FPS oynarsınız. Ve bence en iyi seçenek olan performance RT seçtiğinizde ise Ray Tracing açık 2K ya da 4K upscale (ama native yakın) şekilde 60 FPS oynarsınız. Dediklerim hem story hem de Online için geçerli ancak Online'da internet faktörü de büyük etki ediyor.

Onun dışında

@Engin. Hocam GTA 4, ne PS4'te ne de PS5'te var ama GTA 3, Vice City ve San Andreas'ın Definitive Edition trilogy paketi var onu alabilirsiniz ancak o parayı vermek istemiyorsanız da gta+ servisi var ona abone olabilirsiniz Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (PS5 & PS4)

Hocam grafik ayarlarında 3 seçenek var, "performance, performance RT ve fidelity". Eğer fidelity seçerseniz tüm kaplamalar, Ray Tracing açık şekilde 4K 30 FPS oynarsınız, performance seçerseniz ise grafiklerden kısar ama 60FPS oynarsınız. Ve bence en iyi seçenek olan performance RT seçtiğinizde ise Ray Tracing açık 2K ya da 4K upscale (ama native yakın) şekilde 60 FPS oynarsınız. Dediklerim hem story hem de Online için geçerli ancak Online'da internet faktörü de büyük etki ediyor.

Onun dışında

@Engin. Hocam GTA 4, ne PS4'te ne de PS5'te var ama GTA 3, Vice City ve San Andreas'ın Definitive Edition trilogy paketi var onu alabilirsiniz ancak o parayı vermek istemiyorsanız da gta+ servisi var ona abone olabilirsiniz Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (PS5 & PS4)
Dediğiniz gibi Performance RT yaptım, en azından oynanabilir hale geldi. Teşekkür ederim mesajlarınız için arkadaşlar.

@Engin. Hocam daha aklıma şimdi geldi. GTA Trilogy var içinde yenilenmiş San Andreas Vice City ve GTA 3 var. PS Store'da indirimde 264 TL'ye düşüyor. İlla San Andreas oynamak istiyorsanız bunu alabilirsiniz. Bu oyun için 530 TL çok indirimde almanız daha iyi olacaktır.

@Engin. Hocam daha aklıma şimdi geldi. GTA Trilogy var içinde yenilenmiş San Andreas Vice City ve GTA 3 var. PS Store'da indirimde 264 TL'ye düşüyor. İlla San Andreas oynamak istiyorsanız bunu alabilirsiniz. Bu oyun için 530 TL çok indirimde almanız daha iyi olacaktır.

Bilgim var hocam ama ben 2004 surumunu oynamak istiyordum. Bu definitive edition indirimli halini dahi hak etmiyor bana kalirsa. Para vermek istemiyorum yani buna. Tesekkur ederim ilginiz icin.

Geri
Yukarı