PS5'ten PC'ye geçmek mantıklı mı?

• Konuyu başlatan HCI
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 300

HCI

Hectopat
Yer
Laboratuvar
Yaklaşık 1 yıl önce aldığım PS5'ten sıkılmaya başladım. Her açtığımda oyuna girmeden kapatıyorum. Şu anda aksesuarlarıyla birlikte satsam yaklaşık 23K gibi bir fiyata satabiliyorum. Ama bu parayla PS5 gücünde bir PC alınabilir mi onu bilmiyorum. Benim için önemli olan uzun vadede sorunsuz götürmesi. PS5 için daha en az 4-5 yıl sorunsuz gider diye düşünüyorum. Ama PC tarafında şimdi alınan bir PC 4-5 yıl yeni nesil kalır mı onu bilmiyorum. Sizce hangisinde kalmak mantıklı?

PS5'in gücü Nvidia Tarafında RTX 2070 Super/3060Ti, AMD tarafında ise RX 6700 gücünde. 25-26K TL civarına daha iyi sistem toplarsın evet. Monitör, klavye, mouse girerse 30K üstüne çıkar.

Bizde PS5 bile yok.
Zaten şu fiyatlardan sonra Max XBOX360 :)

Bende yurt dışından almıştım. İlk konsolum olduğu için çok hevesliydim ama şimdi hiç heves kalmadı. Bunda oyun fiyatlarınında etkisi var.

PS5'in gücü NVIDIA tarafında RTX 2070 Super/3060Ti, AMD tarafında ise RX 6700 gücünde. 25-26k TL civarına daha iyi sistem toplarsın evet. Monitör, klavye, mouse girerse 30k üstüne çıkar.

Sizce ne kadar uzun ömürlü olabilir sistem?

Son düzenleme:
Hikayeli oyun seviyorsan ps5 Dünyada rakipsiz.Rekabetçi oyun seviyorsan tabi ki bilgisayar.Ben ide ps5 var ama sırf baldurs gate 3 için laptop almak zorunda kaldım çünkü oyun mouse oyunu bariz yapacak birşey yok.Bu arada oyunlar çok pahalı artık.

RX 7600 XT ekran kartlı bir sistem dizebilirsin fiyat performans olarak belki daha uygun AMD kartlar vardır fakat 7600 XT güzel bir kart düşünürsen.

Bende yurt dışından almıştım. İlk konsolum olduğu için çok hevesliydim ama şimdi hiç heves kalmadı. Bunda oyun fiyatlarınında etkisi var.

Sizce ne kadar uzun ömürlü olabilir sistem?

En az 5 sene gider şu an ortalama bir sistem dizersen.

RX 7600 XT ekran kartlı bir sistem dizebilirsin fiyat performans olarak belki daha uygun AMD kartlar vardır fakat 7600 XT güzel bir kart düşünürsen.

En az 5 sene gider şu an ortalama bir sistem dizersen.
25-26K fiyat bandında alacağınız güncel bir sistem sizi 3-4 sene götürebilir. Güncel olacağı için 3-4 sene sonra anakart değişmeden kart ve işlemci değiştirip yolunuza devam edersiniz.
Sistem alırsam tahminimce 1 ay sonra alırım.

Yaklaşık 1 yıl önce aldığım PS5'ten sıkılmaya başladım. Her açtığımda oyuna girmeden kapatıyorum. Şu anda aksesuarlarıyla birlikte satsam yaklaşık 23K gibi bir fiyata satabiliyorum. Ama bu parayla PS5 gücünde bir PC alınabilir mi onu bilmiyorum. Benim için önemli olan uzun vadede sorunsuz götürmesi. PS5 için daha en az 4-5 yıl sorunsuz gider diye düşünüyorum. Ama PC tarafında şimdi alınan bir PC 4-5 yıl yeni nesil kalır mı onu bilmiyorum. Sizce hangisinde kalmak mantıklı?

Hocam şöyle ki o bütçede PS5 denginde oyun oynatan sistem zor. Şimdi 4060'cılar gelmeden belirteyim PS5 kağıt üstünde 2070S gücünde olsa da optimizeyle birlikte RTX 3070'i geçen 4060'tan da iyi bir oyun deneyimi sunuyor. PC tarafında 4070 ve üzeri ekran kartına sahip olursanız 2K ve 4KDE anca PS5 denklerinde oyun oynayabilirsiniz veya daha iyi oyun deneyimi öyle alırsınız onların da fiyatı 40K ve üzeri.
Ekleme: Ben kalsın derim. Bu yıl olmasa da seneye güzel oyunlar gelir. Misal GTA 6 bile ilk konsola çıkacak. Şu anda siz PC'de ekstra rekabetçi Valorant, CS tarzı rekabetçi oyunlar atmak istemiyorsanız zaten PC aldığınızda da oyun olarak yine PS5 gibi açıp kapayacaksınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı