PS5'ten slime geçmeye değer mi?

Değmez 500 GB SSD alın boyut dışı fark kalmıyor.

Hocam aradaki farkta sadece 200 GB yani 2 tane yeni nesil oyun demek. Boyutu da küçük ama tasarımı kötü, fat kasa da tasarımı (bence) slime göre daha iyi ama boyut olarak daha büyük nötr yani.
Slime geçmeyi aklımın ucundan geçirmezdim ne donanım farkı var ne yeni özellikler var üstüne üstlük daha pahalı sadece 200 GB daha fazla depolama ve yaklaşık %25-30~ daha küçük bir boyut için geçilmez.

Mayıs ayında PS5 CFI-1200 satın almıştım. 1-2 ay sonra Slim versiyonu çıkacak sizce almaya değer mi boyut ve SSD dışında soğutmada değişiklik var mı? Almakta istemiyorum çünkü standı ekstra paralı, ve ilk seriler sıkıntılı olabiliyor bir yandanda düşünüyorum çünkü Slim çıkınca fat kasaların piyasası bayağı düşer diye korkuyorum ek olarak PS4 gibi ısınma, uçak kaldırma sesi yapar diye sizin düşünceniz nedir? Yoksa ileride direkt Pro alırım.
Bence geçmeye değmez. PS5 pro çıkınca pro'ya geçerseniz daha iyi olur.

Hocam aradaki farkta sadece 200 GB yani 2 tane yeni nesil oyun demek. Boyutu da küçük ama tasarımı kötü, fat kasa da tasarımı (bence) slime göre daha iyi ama boyut olarak daha büyük nötr yani.
Slime geçmeyi aklımın ucundan geçirmezdim ne donanım farkı var ne yeni özellikler var üstüne üstlük daha pahalı sadece 200 GB daha fazla depolama ve yaklaşık %25-30~ daha küçük bir boyut için geçilmez.

Aynı fikşrdeyim hocam bende de fat kasa var değiştirmeye vereceğim parayla Spider-Man 2 alırım daha iyi

Slime geçmek bence mantıksız şu an. Ayrıca Sony'nin ilk çıkan sürümleri hep kronik sorunlu oluyor. Biraz beklemekte fayda var. Performans farkı yok demiş herkes ama boyut küçülmüş. Bu da soğutucu bloğu küçültmüş haliyle. Yani daha mı sesli çalışır ya da nasıl çözerler bilmiyoruz. Sıvı metal hala devam ediyor mu kullanılmaya yoksa macuna mı geçtiler, bunları çıkınca göreceğiz. Ama elimdekinin bir sorunu yokken sadece boyut için ben geçmezdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı