Psikiyatra Gitmek SUTASAK'a Engel mi?

Daha fazla  
Merhaba, ben sınav senemde basit bir dikkat eksikliği problemi için psikiyatr'a gitmiştim. Dürüst olmak gerekirse psikologla psikyatr arasındaki farkı bilmiyordum bile. Doktor bana hiç bir uyarı yapmadan kırmızı reçeteli "Ritalin" ismindeki ilacı yazdı. Daha sonra ilacı aldım ve akşam eve gidince Veteriner olan enişteme gösterdim. Kendisi bu ilacı kullanmamam gerektiğini, ileride memuriyette problem yaşatacağını söyledi. Ancak iş işten geçti, doktor bana bunun reçetesini yazdı ve geçmişimde bu duruyor.
Doktoru ziyaret edip dilekçe ile bunu sildirmek istediğimi, kanunda yeri olduğunu belirttim. Ancak bana bu ilacı yazarken "kesin uyarmışımdır" dedi ve sildiremeyeceğini söyledi. Kendimle ilgili bu bilgiyi verdikten sonra sormak istediğim soru şu:

SUTASAK, yani dışarıdan Subay alımlarında bu durum bana zarar verir mi? Sağlık kontrolünde açıklasam bir fayda eder mi? Bunlar mümkün değilse bu konu hakkında ne yapabilirim? Teşekkürler.

Geçenlerde araştırmıştım bu konuyu. Sizde webte arayarak bulabilirsiniz bu sebepten elenenleri. İşinizi şansa bırakmayıp doktorla tekrar görüşüp sildirmeyi deneyin.

Kırmızı reçeteli ilaç kullanmak yasak diye biliyorum. Yüksek ihtimal elenirsiniz subaylıktan.

Geçenlerde araştırmıştım bu konuyu. Sizde webte arayarak bulabilirsiniz bu sebepten elenenleri. İşinizi şansa bırakmayıp doktorla tekrar görüşüp sildirmeyi deneyin.

Tek çaresi bu gibi duruyor. Kırmızı reçeteli ilaçlar yüzünden elenen arkadaşlarım var.

Evet engel subay olamazsın, sildirmekten falan bahsediyorlar ama daha sildiripte girebileni görmedim.
Anlıyorum ancak burada mağdurum. Doktoru suçlayıcı bir ifadede bulunmak istemiyorum ama ihtiyacım yok,teşhis yok. Kırmızı reçeteli dediğimiz bu ilaçlar ciddi ilaçlar değil mi? Bir teşhis olmadan nasıl böyle şeker dağıtırmış gibi dağıtabiliyorlar? Uyar yani bari.

Anlıyorum ancak burada mağdurum. Doktoru suçlayıcı bir ifadede bulunmak istemiyorum ama ihtiyacım yok, teşhis yok. Kırmızı reçeteli dediğimiz bu ilaçlar ciddi ilaçlar değil mi? Bir teşhis olmadan nasıl böyle şeker dağıtırmış gibi dağıtabiliyorlar? Uyar yani bari.

Ben ilaç kullanmadım psikiyatriye bile gitmedim, psikiyatri ile alakasız bir şeye psikiyatrik muayene yazmışlar ondan dolayı elendim.

Ben ilaç kullanmadım psikiyatriye bile gitmedim, psikiyatri ile alakasız bir şeye psikiyatrik muayene yazmışlar ondan dolayı elendim.
Bu da kötüymüş hocam. İnanılmaz takılıyorlar. Azıcık dinlemeyeceklerse öğrencileri, oraya psikaytr koymalarına gerek yok. Hemşire koysunlar, bilgisayarda geçmişe bakıp elesin.

Bu da kötüymüş hocam. İnanılmaz takılıyorlar. Azıcık dinlemeyeceklerse öğrencileri, oraya psikaytr koymalarına gerek yok. Hemşire koysunlar, bilgisayarda geçmişe bakıp elesin.
Aynen birde sistemde gözüken bir şey yani madem eleyeceksin başta ele.Spor,sözlü bir ton mülakatla uğraşıyorsun sonra adam sistemden bakıp elendin diyor. :D

Geri
Yukarı