Psikiyatri ilaçlar yarıda bırakılır mı?

• Konuyu başlatan Sleim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 353

Sleim

Picopat
Daha fazla  
Ciddi uykusuzluk ve takıntı problemlerim vardı. Bunun için günde 3x pPozac 1x desyrel 1x abilify alıyorum. Takıntılarım azaldı ve artık rahatça uyuyabiliyorum ama sürekli uykulu olup esnemem de sorun. Bu sorunlarım geçse de şuan hiçbir şeyden zevk almıyorum. Sevdiğim hiçbir şeyi yapamıyorum hiçbir şeyi yapmaya ne sabrım var ne isteğim kendimi boşlukta hissediyorum. Bu yeni kullanmaya başladığım için mi böyle yoksa ilaçları bırakmalı mıyım? Doktoruma gidemem çünkü başka şehirdeyim şuan.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlaçların yan etkileri bunlar her ilaç kusursuz etki etmiyor maalesef. Bence bırakmayın zaten psikiyatrik ilaçlar da öyle aniden doktor kontrolü dışında bırakılmaz. Yeni kullanmaya başladıysanız 1-2 belki 3 ay tam etkilerini görmeniz için düzenli kullanmanız gerekiyor. Ancak bu süreçte yan etkileri sizi çok fazla kötü yapıyorsa herhangi bir psikiyatri ya da eski doktorunuza gidip sorunu söyleyerek sizden farklı ilaç yazmasını ya da tedavi değişikliğini isteyebilirsiniz.

Ben de bir zamanlar hap kullanıyordum ve aniden bıraktım. Doktor moktor umrumda olmadı. Tabi sen bana bakıpta gidip ilaçlarını bırakma ama genel olarak ilaçlara bakış açım çok sakat. Belki biraz keşiş moduna girebilirsin. İyi gelir.

Geri
Yukarı