Psikoloji okunur mu?

Psikolojide olay tamamen sende bitiyor. Üstteki arkadaşa katılmıyorum. Şahsen kendi konuştuğum psikolog bana döneminde 8 kişinin mezun olduğunu, bu mezunlardan sadece kendini geliştirmiş, sağlam bir network kurup çeşitli sosyal projelerde kişilerin belirli hayat seviyelerinde yaşarken diğerlerinin iş dahi bulamadığını söylüyor. Kendisi dil konusunda başarılı olduğu için Antalya'da yabancılara psikolojik hizmet vererek geçimini sağlıyor bu arada. Yani özetle iş tamamen sende bitiyor eğer seveceğin bir bölümse aşırı derecede başarılı olursun ve iş sıkıntısı yaşamazsın. Ha yok eğer öylesine ilgini çekmişse içten gelen bir hevesin yoksa bence uzak dur.

Hocam kendini geliştirmek vs. nasıl oluyor mesela. Yani üniversite döneminde KPSS sınavından yüksek alınca atanabileceğin yerler belirlenmiyor mu? Benim psikolojiye ciddi ciddi çok ilgim var. Çocukkende öyleydi şu anda öyle. Onlarca kitap okumuşluğum var psikolojiyle alakalı. Eğer öyle diyosanız o alana girdikten sonra o alan hakkındaki merakım beni ilerletecek sanırım. Ama kesinlikle psikolojiye ciddi derecede ilgim var.

Belediye dağıtıyor gibi bir bölüm psikoloji.

Nasıl yani hocam dağıtıyor derken?

Hocam kendini geliştirmek vs. nasıl oluyor mesela. Yani üniversite döneminde KPSS sınavından yüksek alınca atanabileceğin yerler belirlenmiyor mu? Benim psikolojiye ciddi ciddi çok ilgim var. Çocukkende öyleydi şu anda öyle. Onlarca kitap okumuşluğum var psikolojiyle alakalı. Eğer öyle diyosanız o alana girdikten sonra o alan hakkındaki merakım beni ilerletecek sanırım. Ama kesinlikle psikolojiye ciddi derecede ilgim var.

Nasıl yani hocam dağıtıyor derken?
Herkes okuyor artık cılkı çıkmış bir bölüm demek istiyorum. Daha geleceği olan sayısal bölümler geleceğin için daha iyiler.

Hocam biraz daha araştırayım en iyisi hala tam karar veremedim.
Hocam iş sende biter bizim laflarımızla karar verirsen çok şey kaybedersin ben de öyleydim tecrübeye dayanarak söylüyorum. Aslında T-Bad hocam haklı bu konuda Psikoloji üzerinde ne kadar çok emek verirsen ve kendini geliştirirsen işsiz kalacağını sanmıyorum. Ha gidip psikiyatri de okuyabilirsin ama kafayı yiyebilirsin şimdiden bilgin olsun :D

Arkadaşlar şu an 12. sınıfa geçtim. Ve kendi alanımı bir şekilde buldum. Bu alanın üzerine çalışmak istiyorum. Fakat ileride atama problemi yaşar mıyım nasıl olur bilmiyorum. Geleceği açısından psikoloji okunur mu?

Ablam psikolog ve iş bulması mimarlık kadar zor olmasa da zor ve maaşları da ortalama denenebilir. Yüksek lisans ve KPSS girerseniz hastanelerde çalışırsanız aslında gayet iyi. EA bölümlerini bilmediğimden başka öneri yapamayacağım.

Ablam psikolog ve iş bulması mimarlık kadar zor olmasa da zor ve maaşları da ortalama denenebilir. Yüksek lisans ve KPSS girerseniz hastanelerde çalışırsanız aslında gayet iyi. EA bölümlerini bilmediğimden başka öneri yapamayacağım.

Hocam yüksek lisans yapmak çok zor mudur peki? Çok yüksek puanlar istiyorlar diye duydumda.

Hocam iş sende biter bizim laflarımızla karar verirsen çok şey kaybedersin ben de öyleydim tecrübeye dayanarak söylüyorum. Aslında t-bad hocam haklı bu konuda psikoloji üzerinde ne kadar çok emek verirsen ve kendini geliştirirsen işsiz kalacağını sanmıyorum. Ha gidip psikiyatri de okuyabilirsin ama kafayı yiyebilirsin şimdiden bilgin olsun :D

Teşekkürler hocam ben o üniversiteye gittikten sonra emek veririm ilgi alanım olan mesleğe kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı