Psikoloji temalı YouTube Shorts kanalının izlenmemesi

3-6-12 ay olarak planlarsan bu süreci ve peşini bırakmazsan: Videoların için, giriş ve bitiş (intro/outro, tüketicilerin thumbnail v.b olarak algıladıkları kısım, veya "shellshock" tabiriyle "bait/yem"), deneme yanılma ile tutarlı hale gelir. Ek olarak ses dengesi, videolar arası ses kaydı farkların var, bunları dengelemek. Bu "mastering" olur müzikte, ülkemizde yapıyorum diye gezen gördüm, yapan az, merak etme videolarının seslerinde daha kolay çözebilirsin veya çözdürebilirsin bir müzik kadar element olmadığı için, anlatımın/hitabetin hoş. Uzun vadede diksiyon değişikliği ihtiyacı duyarsan ortodontiye görünmen iyi olabilir gibi, ancak çene botoksu önermem.*

Konu kulağa hoş geliyor, psikoloji, lakin 15 yıl önce kırmızı/yeşil reçete ile alınan ilaçları zar zor verirlerken, şu an leblebi gibi dağıtıyor sizin sektör, kolaylıklar.

Dişlerde düzleşme* ve alt çene öne yakın gibi duygum/gördüm.

3-6-12 ay olarak planlarsan bu süreci ve peşini bırakmazsan: Videoların için, giriş ve bitiş (intro/outro, tüketicilerin thumbnail vb olarak algıladıkları kısım, veya "shellshock" tabiriyle "bait/yem"), deneme yanılma ile tutarlı hale gelir. Ek olarak ses dengesi, videolar arası ses kaydı farkların var, bunları dengelemek. Bu "mastering" olur müzikte, ülkemizde yapıyorum diye gezen gördüm, yapan az, merak etme videolarının seslerinde daha kolay çözebilirsin veya çözdürebilirsin bir müzik kadar element olmadığı için, anlatımın/hitabetin hoş. Uzun vadede diksiyon değişikliği ihtiyacı duyarsan ortodontiye görünmen iyi olabilir gibi, ancak çene botoksu önermem.*

Konu kulağa hoş geliyor, psikoloji, lakin 15 yıl önce kırmızı/yeşil reçete ile alınan ilaçları zar zor verirlerken, şu an leblebi gibi dağıtıyor sizin sektör, kolaylıklar.

dişlerde düzleşme* ve alt çene öne yakın gibi duygum/gördüm.

İlk videolarım biraz deneme gibi oldu ama sonraki videolarda yavaş yavaş ses konusunu hallederim diye düşünüyorum. Adobe Ai voice enhance kullanmaya başladım. Çenemin yapısından dolayı öyle görünüyor olabilir ancak çenem öne yakın değil. Yine de zaten çenem ile alakalı bir uzmana görünmem gerektiğini uzun zamandır düşünüyordum. Belki yüzüm küçük diyedir ama ağzımı çok açamıyorum, yüz yapımdan dolayı da olabilir ama yine de dediğin gibi gitmekte yarar var. Giriş kısmına şöyle bir şey düşünüyorum. "umut" "there is always hope- aragorn" "nedir?" diye başlangıç yapıp umudu anlatabilirim insanlarla birkaç sahne koyup. Teşekkürler yorumların için.

İlk videolarım biraz deneme gibi oldu ama sonraki videolarda yavaş yavaş ses konusunu hallederim diye düşünüyorum. Adobe Ai voice enhance kullanmaya başladım. Çenemin yapısından dolayı öyle görünüyor olabilir ancak çenem öne yakın değil. Yine de zaten çenem ile alakalı bir uzmana görünmem gerektiğini uzun zamandır düşünüyordum. Belki yüzüm küçük diyedir ama ağzımı çok açamıyorum, yüz yapımdan dolayı da olabilir ama yine de dediğin gibi gitmekte yarar var. Giriş kısmına şöyle bir şey düşünüyorum. "umut" "there is always hope- aragorn" "nedir?" diye başlangıç yapıp umudu anlatabilirim insanlarla birkaç sahne koyup. Teşekkürler yorumların için.

Videonun sonunu Barış Özcan'ın yaptığı gibi akılda kalıcı ve güzel bir sözle kapatırsan bir de sade ve hoş bir logo ile çok daha iyi olur.

Ses konusunda kayıt cihazı değiştiğinde de ayar yapman gerekecek. Dış mekan ve iç mekan sesleri yanı sıra başka videolardan alacağın kesitlerde de Adobe Ai Voice işini görürse harika.

There is hope diye girelim mi? 👻 İzleyici kitlenin diline göre plan yaparsın işte, ben psikoloji üzerine iş yaparken veya derinlere daldığımızda Jung espirimi yapıyorum.

Videonun sonunu Barış Özcan'ın yaptığı gibi akılda kalıcı ve güzel bir sözle kapatırsan bir de sade ve hoş bir logo ile çok daha iyi olur.

Evet çok güzel fikir, bir tarafa not ettim. Mesela umut için "hiçbir şey olmazsa, sabah olur" diyebilirim. Teşekkürler

Ses konusunda kayıt cihazı değiştiğinde de ayar yapman gerekecek. Dış mekan ve iç mekan sesleri yanı sıra başka videolardan alacağın kesitlerde de Adobe Ai Voice işini görürse harika.

There is hope diye girelim mi? 👻 İzleyici kitlenin diline göre plan yaparsın işte, ben psikoloji üzerine iş yaparken veya derinlere daldığımızda Jung espirimi yapıyorum.
Şimdilik görüyor, zaten işler çok ilerler gibi bir şey olursa ve belli bir miktar para kazanırsam o para ile alabilirim orta seviye bir şeyler. Şimdilik kesitler üzerinden gitmeyi planlıyorum, hemen bana araştırma için motivasyon hem de video düzenlemesi daha kolay oluyor. Sonraki süreçlerde format çok değişirse ve algoritma beni kapı dışarı ederse de yapacak bir şey yok. Bi tarz belirleme kısmını da düşünüyorum ancak onu sanırım shorts videolardan kitle topladıktan sonra normal video çekerken düşünebilirim, o zamana en az 4-5 hafta olduğu için biraz kendimi geliştirmeye odaklanmak istiyorum mesleğim konusunda. Çok güzel fikirler ve öneriler bu arada teşekkürler.

Geri
Yukarı