Psikolojik veya ruhsal korku oyunu tavsiyesi

Melys

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Gece korku oyunu bitirmek istiyorum sabahlayıp. Ancak klasik jump scare istemiyorum psikolojik ya da ruhsal bir korku oyunu var mı bildiğiniz? Benim Layers of fear ve The Mortuary Assistant hariç bildiğim bu tarz oyunlar yok. Varsa önerileriniz bekliyorum.

Song of Horror, SOMA, Silent Hill series, Tormented Souls.

Bu oyunlar genellikle jumpscare gibi ucuz teknikler ile değil de yarattıkları atmosfer ile oyuncuyu korkutmayı hedefliyorlar anımsadığım kadarıyla.

Song of Horror, SOMA, Silent Hill series, Tormented Souls.

Bu oyunlar genellikle jumpscare gibi ucuz teknikler ile değil de yarattıkları atmosfer ile oyuncuyu korkutmayı hedefliyorlar anımsadığım kadarıyla.
Teşekkür ederim. SOMA'yı merak ediyordum bugün hazır kütüphanemde Silent Hill homecoming vardı onu oynayayım.

Gece gece Steam kütüphaneme bakarken gördüm ek olarak belirteyim istedim Call of Cthulhu oyunları var bakmak isteyebilirsiniz, hatırladığım kadarıyla onlarda da jumpscare yoktu. Ben 2018 çıkışlı olan Call of Cthulhu'yu bitirmiştim zamanında RPG ve korku karışımı bir şeydi, vaktinizi boşa harcayacağını sanmıyorum bir bakın isterseniz tam istediğiniz gibi psikolojik korku temasında bir yapımdır.

Belki Stalker ve Metro Exodus hoşuna gider. Ben Metro'nun son oyununun atmosferinden çok etkilenmiştim. Aslında 15 senedir oyun oynayan birisi olarak en çok Exodus'ta o yalnızlığı ve mahvolmuşluğu hissedebildim bu da psikolojik olarak beni geriyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı