PSP açılmıyor

recep.gulten

Hectopat
PSP street modeline yanlışlıkla laptop şarj aleti taktım. PSP ne güç alıyor ne de açılıyor. Elime aldığımda hissedilir bir sıcaklık var. Yardım ederseniz çok sevinirim. Borç ile aldığım aleti kurtarmak istiyorum.😥

Yüksek voltaj ile içindeki devreleri yakmış olabilirsin. Tahminimce cihaz ölmüştür.

Kondansatörlerde patlamış olabilir.

İnşallah böyle olmamıştır sadece 1 saniye durdu veya durmadı hemen olma ihtimali var mıdır?

Var. Arka disk kapağını açıp içini koklayabilirsiniz eğer yanık kokusu varsa cihaz rahmetlik olmuş olabilir. Aynı hatayı bende yapıp evin içinde dolu pili patlatmıştım çok küçükken. Neyse ki evi yanmaktan kurtardık.

Yanık kokusu var :(

Maalesef yanmış. İçini açıp bakabilirsin kondansatörleri patlamış ve yüksek ihtimalle devre elemanlarının etrafı kararmıştır. Ne kadar borç ile aldınız?

Ne kadar süre durduğunun bir önemi yok 19v 200w güç vermişsin alete🙂 geçmiş olsun, yanmıştır kesin arıza boyutu küçük de olabilir büyükte, mikroçipler yanmışsa ki düşük ihtimalde olsa var o zaman tamiri zor olabilir ama eğer kapasitör, yollar, dirençler, diyotlar yanmışsa tamiri daha kolay ve ucuz olur.

Maalesef yanmış. İçini açıp bakabilirsin kondansatörleri patlamış ve yüksek ihtimalle devre elemanlarının etrafı kararmıştır. Ne kadar borç ile aldınız?

600 TL :(

Ne kadar süre durduğunun bir önemi yok 19v 200w güç vermişsin alete🙂 geçmiş olsun, yanmıştır kesin arıza boyutu küçük de olabilir büyükte, mikroçipler yanmışsa ki düşük ihtimalde olsa var o zaman tamiri zor olabilir ama eğer kapasitör, yollar, dirençler, diyotlar yanmışsa tamiri daha kolay ve ucuz olur.
20 volt vermişim

Yeni konular

Geri
Yukarı