PSP oyunlarını oynamak korsana girer mi?

phanmetal

Picopat
Şimdi PSP oyunlarını Sony artık mağazasında satmıyor galiba. O yüzden korsana girer mi?

İki düşüncem var;
1. Oyunlar eski de olsa ve zamanı geçmiş bile olsa, telif hakları yüzünden yasal olmadığını düşünüyorum. Korsan olabilir.
2. Zamanı geçmiş ve bir gelir elde etmiyorlar yani, satış yapmıyorlar. O yüzden oynamakta bir sakınca görmüyorum.

Zamanı geçmiş falan dedim lakin oyunlar bir harika.

Korsan oyunu neden bu kadar önemsiyorsun ki? Tamam yani bende korsana karşıyım ama üzerinden 13 yıl geçmiş ve üretimi çoktan durdurulmuş bir konsol için bu kadar şey yapmana gerek yok bence.(Harbiden harika oyunlar var bu arada)
İşte telif hakları ya. Haklarını yiyoruz adamların gibi düşünüyorum.
Aynen oyunları çok güzel.

PSP'nin Store desteği kapatıldığı, oyunları artık dijital olarak satılmadığı, fiziksel olarak ikinci el oyun bulmak da baya zor ve pahalı olacağı, hem de üreticiye hiçbir katkı sağlamayacağı için, ahlaki açıdan rahat olabilirsiniz bence.

Üreticiye maddi katkı sağlayabilecek herhangi bir şekilde satın almanız imkansız söz konusu oyunları.

Şimdi PSP oyunlarını Sony artık mağazasında satmıyor galiba. O yüzden korsana girer mi?

İki düşüncem var;
1. Oyunlar eski de olsa ve zamanı geçmiş bile olsa, telif hakları yüzünden yasal olmadığını düşünüyorum. Korsan olabilir.
2. Zamanı geçmiş ve bir gelir elde etmiyorlar yani, satış yapmıyorlar. O yüzden oynamakta bir sakınca görmüyorum.

Zamanı geçmiş falan dedim lakin oyunlar bir harika.
Kendini korumayı biliyorsan zararlı görmüyorum şahsen.

1623162203227.png

Sorun olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı