PSU 4+4 pin bağlantısı ile 8 pin bağlantısı uyumu

tlgnnkk

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sistemim de Gigabyte A320M S2H anakart ve Ryzen 3200G işlemci bulunmaktadır. PSU değişimi yapmam gerekiyor acil olarak. Şu andaki PSU poweboost 500W marka kalitesiz bir güç kaynağı. Kendime FSP Hydro k 500W ve Sharkoon Bronze 500W PSU seçtim. Daha üstüne de çıkabilirim ama şu anda maddi durum el vermiyor. Bu PSU markalarına bakarken şunu fark ettim taktığım PSU'da 4+4 pin bağlantısı birleşik 8 pin şeklinde yapılmış. Sharkoon marka olan PSU da direk 8 pin var. FSP markasında ise sadece 4+4 pin var. Sorum şu ki; bu ikisi arasında bağlantı esnasında bir fark var mı? Benim bildiğim yok ama Sharkoon Ryzen uyumlu olarak böyle bir pin daha bırakmış FSP markası bu anakarta uyumlu değil anlamına mı geliyor? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
FSP tercih edin.
Tercih olarak demedim 4+4 pin ayrı olması ile Sharkoon daki 4+4 pin ve ayrı bütünleşk 8 pin arasında bir fark var mı diye sordum.
Bir sorun teşkil etmez. Ayrıca Sharkoon kaliteli bir PSU değil. FSP tercih edin.
Evet Sharkoon Alman ürünü ama aklımda soru işaretleri kaldı ikisi arasında pin bağlantısı yüzünden şuanda kullandığım o Powerboost marka PSU da 4+4 şeklinde değil 8 şeklinde bir fark olmaz diyorsunuz sanırım ama arasında ki fark ne benim bildiğim bu pin 4+4 şeklinde olur 8 pinli sokete birleştirilip takılır yanlış bilmiyorum sanırım değil mi?

Evet Sharkoon Alman ürünü ama aklımda soru işaretleri kaldı ikisi arasında pin bağlantısı yüzünden şuanda kullandığım o Powerboost marka PSU da 4+4 şeklinde değil 8 şeklinde bir fark olmaz diyorsunuz sanırım ama arasında ki fark ne benim bildiğim bu pin 4+4 şeklinde olur 8 pinli sokete birleştirilip takılır yanlış bilmiyorum sanırım değil mi?
O iki tane 4 pinli soketi birleştirip öyle takacaksınız. Bir sorun teşkil etmez.

Geri
Yukarı