PSU bilgisayarın parçalarını bozar mı?

BlueMan23

Kilopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım Power Supply'imde Coil Whine var. Ortalama 2 ay önce MSI'ın R7 240 ekran kartını aldım. Ve son 1 haftadır ekran kartı yüzünden mavi ekranlar alıyorum. PSU ekran kartını bozmuş olabilir mi? Eski kullandığım kart da bozulmuştu.

GT-N7100 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet olabilir. PSU'nuzun modelini belirtin. Garantisi varsa servise gönderin. Yoksa yeni PSU'ya geçmenizi öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Coil Whine sorunu herhangi bir donanıma zarar vermez. Sadece ses kirliliği yapar. PSU'nun burada kaliteli olup olmadığı önemli. PSU bozdu diye kesin bir yargı söyleyemeyiz.
Onceki kart bozulduysa ve bunda da problemler basladiysa PSU kaynakli olabilir.

Doğru akımı sağlayamıyorsa ekran kartı, işlemci ve HDD dahil tüm sistemi bozabilir. Coil Whine hakkında bilgim yok ama özellikle Türkiye'de yüksek ve düşük akıma karşı korumalı olan PSU kullanın. Benim dilim bu yüzden bir kaç kez yandı. Şimdi akım korumalı priz, UPS falan derken bu konuda iyice paranoyak oldum.

Evet olabilir. PSU'nuzun modelini belirtin. Garantisi varsa servise gönderin. Yoksa yeni PSU'ya geçmenizi öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Coil Whine sorunu herhangi bir donanıma zarar vermez. Sadece ses kirliliği yapar. PSU'nun burada kaliteli olup olmadığı önemli. PSU bozdu diye kesin bir yargı söyleyemeyiz.
Onceki kart bozulduysa ve bunda da problemler basladiysa PSU kaynakli olabilir.
Artes'in 330 W'lık PSU'sunu kullanıyorum. Geçen YouTube'de video izlerken bilgisayar kendi kendini yeniden başlattı. Başlatırken de o tiz ses geliyordu. Sonrasında Bilgisayarım durduk yere mavi ekran veriyordu. Hala aynı sorundan muzdaribim. Ekran kartını servise göndersem mi? Aldığım hata kodu şu şekilde; "atikmdag.sys".

Artes'in 330 W'lık PSU'sunu kullanıyorum. Geçen YouTube'de video izlerken bilgisayar kendi kendini yeniden başlattı. Başlatırken de o tiz ses geliyordu. Sonrasında Bilgisayarım durduk yere mavi ekran veriyordu. Hala aynı sorundan muzdaribim. Ekran kartını servise göndersem mi? Aldığım hata kodu şu şekilde; "atikmdag.sys".

atikmdag.sys Mavi Ekran Hatası

atikmdag.sys Mavi Ekran Hatası
O konuyu okudum. Temiz kurulun yapıp deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı