PSU bozulmuş olabilir mi?

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar az önce PUBG oynarken oyuna alt F4 çekince WattMan hatası yedim ve bilgisayarı kapatma tuşundan kapatıp geri açmam gerekti.
Sonra açınca şifre ekranında bir anda aşırı fazla fan sesi geldi ancak ekran kartından gelmiyordu çünkü üstünde fan stop ışığı yanıyordu fanlar duruktu.
Bilgisayarın kasa fanları zaten tek bir hızda dönüyor.
İşlemci fan normal gibi dönüyordu.
Ben PSU'dan şüpheliyim ayrıca o kadar hızlı dönünce tekrar kapatma tuşuna basılı tutup kapattım ve bilgisayarı açarken PSU'dan ekran kartımdaki coil whineye benzer bir ses geldi ama yüksek bir sesle.
Son 1-2 aydır PSU'ya kulağımı yaklaştırdığımda çok hafif bir ötme sesi geliyor.
Bilgisayar 2 yıllık ve Cooler Master K500l kasanın kendi 650W PSU'sunu kullanıyorum.
2 yılda bozulma ihtimali var mıdır?
Ve son zamanlarda WattMan hatası çok fazla alıyorum PSU ile ilgisi var mıdır?

Arkadaşlar az önce PUBG oynarken oyuna alt F4 çekince WattMan hatası yedim ve bilgisayarı kapatma tuşundan kapatıp geri açmam gerekti.
Sonra açınca şifre ekranında bir anda aşırı fazla fan sesi geldi ancak ekran kartından gelmiyordu çünkü üstünde fan stop ışığı yanıyordu fanlar duruktu.
Bilgisayarın kasa fanları zaten tek bir hızda dönüyor.
İşlemci fan normal gibi dönüyordu.
Ben PSU'dan şüpheliyim ayrıca o kadar hızlı dönünce tekrar kapatma tuşuna basılı tutup kapattım ve bilgisayarı açarken PSU'dan ekran kartımdaki coil whineye benzer bir ses geldi ama yüksek bir sesle.
Son 1-2 aydır PSU'ya kulağımı yaklaştırdığımda çok hafif bir ötme sesi geliyor.
Bilgisayar 2 yıllık ve Cooler Master K500l kasanın kendi 650W PSU'sunu kullanıyorum.
2 yılda bozulma ihtimali var mıdır?
Ve son zamanlarda WattMan hatası çok fazla alıyorum PSU ile ilgisi var mıdır?

Overclock benzeri şeyler yapmayı denedin mi?

Ekran kartı modeli nedir? Coil Whine zararlı değildir. Ses yapar. Wattman hatasının sebepleri arasında PSU da var. Sürücü kaynaklı da olabilir.

Hocam ekran kartım Gigabyte RX590 ekran kartımda zaten Coil Whine var ancak PSU'dan çok değişik bir ötme sesi geliyor çok ufak.
Anladım hocam. PSU'da da başlamış gözüküyor. RX 590 güç tüketimi yüksek olan bir kart. Yük altında daha çok ses gelebilir. Zaten UV yapmışsınız. Farklı bir sürücü ile de deneyebilirsiniz. DDU ile kaldırın. Bu işlemi Güvenli Mod'da yapın. Daha sonra ise 21.3.1 olan WHQL sürücüyü yükleyip deneyebilirsiniz.

Anladım hocam. PSU'da da başlamış gözüküyor. RX 590 güç tüketimi yüksek olan bir kart. Yük altında daha çok ses gelebilir. Zaten UV yapmışsınız. Farklı bir sürücü ile de deneyebilirsiniz. DDU ile kaldırın. Bu işlemi güvenli Mod'da yapın. Daha sonra ise 21.3.1 olan WHQL sürücüyü yükleyip deneyebilirsiniz.

Hocam DDU ile 21.3.1 sürümünü çok kurdum her seferinde WattMan yiyorum.

Hocam DDU ile 21.3.1 sürümünü çok kurdum her seferinde WattMan yiyorum.
UV da yapmıştınız. Biraz daha düşürüp deneyebilirsiniz. AMD kartlarda can sıkıcı bir durum. İmkan varsa dediğiniz gibi farklı bir PSU ile deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı