PSU cızırtı sesi yapıyor

daghansener1

Hectopat
Daha fazla  
Ses sistem boştayken çok net duyulabiliyor. Kısık ama yine de rahatsız ediyor beni. İnternetten biraz baktım, coil whine olabilir diye düşündüm lakin ses sanki elektrik sesi gibi geliyor. PSU'dan geldiğine eminim. Sistem boştayken az da olsa ses geliyor ama oyuna girince kesiliyor ya da duyulamayacak kadar kısılıyor sizce nedir? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil whine sorunu olabilir. İnternette videolara bakıp sesten anlayabilirsiniz. Genel olarak sesten başka sorun çıkartmadığı bilinir. Şu zamana kadar birkaç arkadaşıma sistem topladık elbet bir parçada coil whine çıkıyor az ya da çok. Eğer ses gerçekten çok şiddetli ve rahatsız edici ise servise yollayabilirsiniz. Şu ana kadar coil whine sebebi ile parçası zarar gören yakın çevremden de olmadı. Sesi inceleyip teşhis edebilirsiniz. Bu arada 1 ay önce kendime sistem topladım ve bir parçada coil whine vardı. Hangi parça diye bilgisayarı dinlerken psudan gibi geldi ses ancak kasanın camını söküp dikkatlice sesi dinleyip işlemci fanından geldiğine kanaat getirdim. Bilgisayarı testlere soktum ve işlemciyi yüke sokunca sesin çok daha arttığını duydum. Bu da böyle bir coil whine vakasıdır diyelim :). Coil whine ise çok canınızı sıkmayın derim.

Frisby, merdiven altı diye tabir edilen dandik, C4 gibi farklı isimlendirmelere sahip kalitesiz PSU'lar üreten bir firma. Technopat Sosyal'de birçok PSU'm patladı konusunda baş aktör olan bir marka.

Yeni konular

Geri
Yukarı