PSU Cızırtı ve Monitör Anlık Kararma

Enes Gürleyik

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci(Turizm)
Merhaba bilgisayarı 3 gün önce topladım ve bu sorunları farkettim. PSU sanırım Coil Whine onu garantiye yollayacağım fakat bu oyunları alt+tab yaptığımda oluşan hatta bazı oyunlarda anlık görüntü gidip gelmesi sorununu anlayamadım. Ekran kartı ile alakası olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

PSU'dan gelen cızırtı;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunları alt+tab yaptığımda oluşan anlık kararma;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlık görüntü gitmeleri çözünürlük farkından ötürü. Sanıyorum eski bir monitör kullanıyorsunuz. Masaüstü ve oyun için çözünürlükleriniz farklı ise bu olabilir.
Coil Whine olayında ise bu konuda değişim yapan pek firma görmedim maalesef.

Masaüstünden tam ekran bir uygulamaya geçerken ekranın bir süre için gitmesi fazlasıyla normal. Tam ekranda iken masaüstü, masaüstündeyken tam ekran olan uygulama ekran kartınız tarafından işlenmez, bu sebepten dolayı bir süre boyunca ekran kararır. Monitörün eski olmasıyla alakası yok, isterseniz milyon dolarlık olsun monitörünüz, aynı şey olacaktır.

PSU'dakika ses olayına gelirsek, bana daha çok birşeye sürtüyor gibi geldi, ayrıca coil whine de olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı