PSU çok ısınıyor

MehmetKalle1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim.
R3 2200G.
8 GB XPG RAM 3200MHz.
A320M h
250watt PSU broos diye bir marka ilk basta PSU'nun yetmedigini dusunuyordum yalniz bir şey fark ettim kasa sıklıkla sabahlari kapaniyordu aksamlar cok yapmiyordu ve sabahlari kasanin ust tarafina deyince sıcak aksam deyince ona gore cok soguk oluyordu. Malum sıcak gunlerdeyiz, bunun sebebi bu olabilir mi PSU'nun sıcak olmasi?
1islemci fani.
1 egzoz fan.
Fan sayisini artiriyim mi PC her boyle kapandiginda sistemime zarar verir mi?
Islemci sıcaklığı boşta 43-45 kullandigim zamanda maximum 55olmak uzere 50ile arasinda dolasiyor.
Kasa kapandiktan sonra bir kez RAM'e deymistim sıcak mı diye cok sıcak değildi
Anakart bolumune dokundugumda pek bir sicaklik yoktu.

PSU'nun ısınması değil ama belki kalite konusunda sana yaşattığı bir sorun olabilir. Ever PSU'lar da belli ısılarda kendilerini kapatırlar ama sisteminin diğer sıcaklıkları iyi. Bence en azından kasanın önüne 2 fan daha eklemelisin. Kasana temiz hava lazım gibi. Ama her ihtimale karşı bence PSU'nu da daha kaliteli ve daha yüksek kapasiteli bir ürünle değiştirebilirsin.

PSU'nun ısınması değil ama belki kalite konusunda sana yaşattığı bir sorun olabilir. Ever PSU'lar da belli ısılarda kendilerini kapatırlar ama sisteminin diğer sıcaklıkları iyi. Bence en azından kasanın önüne 2 fan daha eklemelisin. Kasana temiz hava lazım gibi. Ama her ihtimale karşı bence PSU'nu da daha kaliteli ve daha yüksek kapasiteli bir ürünle değiştirebilirsin.
psuyu değiştirmeyi düşünüyorum ama suanda bütçem yok ileride bütçeme göre bir psu alıcam kullandığım kasa eski tür bir kasa o kadarfan alabilirmi bilmiyorum ama koyucam

Arkadaşlar sistemim.
R3 2200G.
8 GB XPG RAM 3200MHz.
A320M h
250watt PSU broos diye bir marka ilk basta PSU'nun yetmedigini dusunuyordum yalniz bir şey fark ettim kasa sıklıkla sabahlari kapaniyordu aksamlar cok yapmiyordu ve sabahlari kasanin ust tarafina deyince sıcak aksam deyince ona gore cok soguk oluyordu. Malum sıcak gunlerdeyiz, bunun sebebi bu olabilir mi PSU'nun sıcak olmasi?
1islemci fani.
1 egzoz fan.
Fan sayisini artiriyim mi PC her boyle kapandiginda sistemime zarar verir mi?
Islemci sıcaklığı boşta 43-45 kullandigim zamanda maximum 55olmak uzere 50ile arasinda dolasiyor.
Kasa kapandiktan sonra bir kez RAM'e deymistim sıcak mı diye cok sıcak değildi
Anakart bolumune dokundugumda pek bir sicaklik yoktu.
Patlama zamanım yaklaşıyor diyo

Fsp yada coller master almanı öneririm benim PC 15 yıllık içinde fsp marka güç kaynağı var sistemi güncellendi hala taş gibi çalışıyor

Patlama zamanım yaklaşıyor diyo

Fsp yada coller master almanı öneririm benim PC 15 yıllık içinde fsp marka güç kaynağı var sistemi güncellendi hala taş gibi çalışıyor
Sorun psumu diye sistemin ne kadar guc harcadigini bulmak icin bir site vermislerdi o raya baktigimda 80watt cikti benim emektarda 150watt bir psu soktum vestelin kaliteli maldi zamaninda monitor dahail full sistem almistik hem ses azaldi dun baktim islemci sicakligi 38leri gordu sonra 40-50 devam etti 3 tur valorant derecesiz oynadim gayet akici ve sessiz calisti bide arakada gta 5 indirdim onceki psuda birak gtayi arkada muzik calarak oyun oynatmiyoru

PSU'larda üzerinde yazan ile sisteme ilettiği değer fark ediyor. Sertifikalı ve Bronz, Silver gibi dereceleri oluyor. Sisteme ilettiği Watt durumu da zamanla azalabiliyor. Problemini çözebilmene sevindim. yorumumu çözüldü olarak işaretleyebilir veya raporlayabilirsen çok mutlu olurum.

Geri
Yukarı