PSU CPU girişi yandı

Daha fazla tahrip etmeyin, alttan lehimi eritmeden çıkarmaya zorlayarak hata ettiniz, daha da deforme etmeden ustaya götürmelisiniz kartı ve poweri.
Anakartın arkasındaki dörtlü pin kısmı duruyor, öndekiler artık yok :) PSU ise kullanılamaz durumda çıkartırken hasar yedi kablo kısmı baya. Kartı yarın götüreceğim bakalım.
Kimse sormamış ama güç kaynağının markası ne?
Everest Peak 300 W.

Başka markanın güç kaynağı da olsa durum değişmezdi. Çünkü minumum 400 watt öneriliyor.
Başka markanın güç kaynağı olsaydı aşırı akım koruması devreye girecekti, aşırı güç koruması devreye girecekti, aşırı voltaj koruması devreye girecekti. Sen istediğin kadar yüksek güç çekmek istesen de güç kaynağındaki korumalar buna izin vermeyecekti ve sistemine sadece restart attıracaktı. Ne zaman sistemini zorlasan sistem restart atacaktı.

Alay ediliyor benim konumla diye raporlanıp ban yer miyim dedim bir an 😀 😀 😀 Üşüdüm.
Kötü bir durum. geçmiş olsun. Valla. (Yarım ağız 😉 adettendir.)
Yok be birisi mizah yaptı diye neden şikayet edeyim :) Çocukluğumdan beri anlaşamamışımdır bu bilgisayarlarla ondan alışkınım zaten. Teşekkürler hocam sağ ol.
Başka markanın güç kaynağı olsaydı aşırı akım koruması devreye girecekti, aşırı güç koruması devreye girecekti, aşırı voltaj koruması devreye girecekti. Sen istediğin kadar yüksek güç çekmek istesen de güç kaynağındaki korumalar buna izin vermeyecekti ve sistemine sadece restart attıracaktı. Ne zaman sistemini zorlasan sistem restart atacaktı.
Dediğiniz doğru olabilir. Bundan önce A-Open diye markalı PSU kullanıyordum. O da Peak 300 W idi. Sık sık sistem kendini kapatıyordu hatta konu bile açmıştım. Daha sonra Everest olan PSU taktım. Sonucu ise bana bu konuyu açtırdı. Yani yandı :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı